+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Çok Büyük Günahlarım var Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Falcon
  Üye
  Reklam

  Çok Büyük Günahlarım var

  Reklam

  Çok Büyük Günahlarım var Mumsema Derdimi kime anlatayım bilemedim üstadlar küçük iken 10 ile 16 yaşına kadar çok kötü günahlar işledim şuan 20 yaşına gireceğim aşırı derecede defalarca Haddi aştım ve artık hayattan bıktım intihar etsem diyorum kurtuluş değil diyorum çünkü intihar etsemde cehenneme gideceğim etmesemde gideceğim diyorum ve ben nerdeyse 1 sene olacak namaz kılıyorum çok şükür namaza başlamadan önce kulağıma ezan sesleri duyulurdu ama ezan okunduğu felan yoktu sürekli tövbe duaları okuyorum ve bu işlediğim günahın günah olduğunu bilsemde bu derece büyük günah olduğunu bilemedim ben nasıl bir insanım anlayamadım şeytanı yanımdan eksik etmemişim şimdi Allaha yöneldim namaz kılıp dua ediyorum ve allah izin verirse kuranı öğrenip sürekli okumayı istiyorum ve dinimi o kadar sevdimki peygamber efendimizin hayatı adlı kitaplar alıp okuyorum ne güzel bir dinmiş diyorum ama yaptığım günahlardanda bi hayli pişmanım allaha el açıp tövbe ettim ve bir anda vicdanıma rahatsızlık geldi yerimde duramıyorum uyuyamıyorum elimde o anda silah vesaire bu tarz şeyler olsa kendimi o anda öldürüm o derece gitti kafam, ve namaz kılarken gözlerim doluyor ağlıyorum ve ağladıkça içim rahatlıyor huzur buluyorum nolur arkadaşlar cehennem ateşine kendimi bile bile atmışım benim halim ne olacak şimdi

  ve şimdi hayata bakış açım değişti çok farklı oldu ben artık ahiret için çabalamak istiyorum önceden ailem ile zaman geçirmezdim şimdi işe ailemi çok seviyorum arkadaşlarımın yanına gitmek istemyorum tüm kötü alışkanlıkları bıraktım küfür dahi ağzımdan çıkmıyor gerçekten bizim dinimiz ne güzel din imiş

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Çok Büyük Günahlarım var


  Reklam


  Allah affedicidir, affetmeyi sever.
  Bu pismanligin sende günah birakmamis merak etme.
  Allah teâlâ hidayetten ayirmasin.

 3. Misafir
  saolun hocam ve son nefesime kadar allaha dua edeceğim şeytana yer yok artık hayatımda...

 4. Şii
  Emekli
  Size şu soruyu usülen sorayım: "Sizin hangi günahınız Allah'ın rahmetinden büyük olabilir?"
  Sen, ben, o gücü sınırlı ve bu güç Allah'tan emanet varlıklarız. Zira güç Allah'ındır. Allah ise sonsuz güç, kudret, irade ve merhamet sahibidir. Bu halde biz Allah'ın rahmetinden ümidi kestiğimiz anlarda haddimizi bilmeyerek benim günahım Allah'ın rahmetini geçti demiş oluyoruz. Ve bu da günah oluyor. Kuran'da "Allah'ın rahmetinden ancak kafirler ümidi keser." buyrulmuştur. Tabi cehennemin varlığını düşününce insan da bu tür duygular oluyor. Cehenneme bir bölük insan gidecekse bunlardan biri de ben olurum diyor ister istemez büyük günahları işledikçe. Ancak konu öyle değil. Bir hadisi şerifte hayatı günahlarla dolu birinin sırf bir köpeğe acıyıp su verdiği için affedildiği yazar.
  Diğer yandan inzivaya çekilip ot yiyerek ve ibadet ederek yaşayan bir evliyanın şeytan tarafından tuzağa düşürülüp helak oluşu da sohbetlerde anlatılır. Bu tür zıt örnekler de vardır yani.
  Rahmet ile ilgili bir kaç hadis yazarsak:
  Hz. Ali oğluna der ki: "Ey oğlum, Allah'a öyle bir ümitle bağlan ki bütün insanların günahıyla onun karşısına çıksan da rahmetinden ümidi kesme."
  Hz. Muhammed(s.a.a) bir hadisinde der ki "Kimsenin görmediği günahından ötürü ağlayan yüze ne mutlu."

  Bu tür ümitsizlikler ilim eksikliğinden kaynaklanır. Size Cübbeli Ahmet Hoca'nın sohbetlerini dinlemeyi öneririm. Zira kendisi müjdeleyici, hoşgörülü ve esprili sohbet anlayışıyla insanları bu tür hezeyanlardan kurtarmada birebir.

 5. Misafir
  kardesim hic bir gunah Allahin merhametinden ustun deyildir boyle uzulme bir gun bir adam Peygamberimizin yanina gelib soylemis ki :
  "Ya ResuLLAH bir insan buyuklu kucuklu butun gunahlardan islemis.Bu insan tevbe edib duzelirse ALLAH affedermi?"
  ResuLLAH soyle demis:"EVET"
  O adam Peygambere "YA RESULLALLAH kucuk gunahlardan diyil cok buyuk gunahlardan bahs ediyorum bunlarin affi varmi "diye hayret icinde sormus.PEYGAMBERIMIZ yine "evet" der bu zaman insan cok sevinir ve yol boyunca yuksek sesle "ALLAHU EKBER ALLAHU EKBER" soyler
  Hic bir zaman Allahtan umit kesme!

+ Yorum Gönder
cok buyuk gunahlarim var,  gunahlarim cok,  günah larım için dua,  cok kaliteli,  cok.buyuk gunahl