+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Zina eden erkek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ahmdmrz
  Üye
  Reklam

  Zina eden erkek

  Reklam

  Zina eden erkek Mumsema Selamın aleyküm
  Hocam Öncelikle konuyu uzatmadan size özet geçmek istiyorum.
  Konuştuğum bİr bayan var ve 5 6 ay içinde söz nişan yapmayı düşünüyoruz.Ailelerde biliyor konuştuğumuzu.Yakınlaştığın yakın olduğun bir insan oldumu diye bana bir soru yöneltti.Bende bu soruya hayır cevabını verdim.Halbuki sorunun cevabı evetti.Yalan bir cevanpta bulundum ve vicdanım rahat değil.Beni çok seviyor bende onu çok seviyorum.üzülmesini yıkılmasını istemiyorum.ne yapmalıyım?

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Zina eden erkek


  Reklam


  Yalan ve aldatma müslüman işi değil.
  Aleyhine bile olsa doğrudan Şaşma buyuruyor Efendimiz sav.

 3. Şii
  Emekli
  Siz ona yalan söylerseniz bir gün o da size yalan söyleyecektir, bundan şüpheniz olmasın. Çünkü Hz. Şems'e göre insanlar arasında görünmez bağlar vardır. Durum şu ki karşınızdaki temiz kalpli biriyse, yalan söylediğinizi Allah ona hissettirmiştir. Çünkü insanın özündeki doğruluk ve kalbinin temizliği insanların halini bildirir ona. Temiz kalpliyse ve yine bilir ki kısas hakkıda onun içindedir. Temiz kalpli bir insanı saf akılsız zannetmek akılsızların işidir. Hayatında korku anı dışında yalan söylememiş, yalanla yılanla işi gücü olmamış biri olarak ben hiç bir yalancının yalanıyla da aldatılmadım.
  2. ihtimalde ise karşınızdaki sizin gibi tam dürüstlüğe varamamış bir insansa zaten size inandığına göre öyledir, günün birinde o da size yalan söyler ve belki söylemiştir bile.
  "Müslümanda her huy bulunabilir ama yalan ve hıyanet bulunamaz." Hz. Muhammed(s.a.a)
  Ahiretinden önemliyse o kişiyle evlenmek ya da bu yalanı gizlemek devam edersin.

+ Yorum Gönder