+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kedi Kovmak Günah Mı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Mehmed
  Üye
  Reklam

  Kedi Kovmak Günah Mı

  Reklam

  Kedi Kovmak Günah Mı Mumsema Selamun Aleyküm

  içimi huzursuz eden bir konuda sizlere sual etmek isterim.

  Allahın izniyle bir kedi besliyoruz. Kedimiz cama çıkmayı çok sever. Fakat arada sırada bizim balkona gelen bir kedi var. İlk geldiğinde Allah rızası için mama ve su vermiştik, daha sonralardan bir dost tavsiyesi üzerine alışmaması için vermedik. Vermedikten sonra 1 hafta gibi bir süre balkona gelmemişti. Bu gece tekrar balkona geldi. Sorunum ise şu;

  Bu kedi balkona geldiğinde bizim kedi çıldırıyor. Cama saldırıyor, tabii ki amacı kediye saldırmak ama cama saldırıyor. Artık oyun mu oynamaya çalışıyor yoksa onu istemiyor mu bilmem.
  Cama sürekli saldırdığı için kafasını sürekli cama vuruyor. Bende kedime bir zarar gelmesinden korktuğum için balkona gelen bu yavru kediyi kovmak, uzaklaştırmak zorunda kalıyorum. Kedi kaçarken bana kötü sesler çıkarıp gidiyor.

  Din kardeşlerim, bu olay beni sürekli derinden üzüyor. Sanki o kediye zarar veriyormuş gibi hissediyorum. Fakat kovmazsam bizim kedi sürekli cama saldırıyor, kafasını vuruyor.
  Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Kediyi kovuyor olmam beni günaha sokuyor mu, üzerime vebal alıyor muyum? Yoksa doğru olanı mı yapıyorum. Vicdanım rahat olmalı mı? Sizlerin yorumlarını bekliyorum.

 2. Şii
  Emekli

  Cevap: Kedi Kovmak


  Reklam


  Aleykum Selam,
  Kardeşim yavru kedi kovulur mu hiç? İçiniz nasıl elveriyor? Yazıktır vallah. Vericeksiniz tabi suyunu yemini.

 3. Şema
  el-âsa limen âsa
  Kediyi kovan günah değil kardeş

 4. Misafir
  Biraz farkli sorun bende de var sokak kedisi kapida besluyirdum inanma si zir ama senede 4 kere yavruluyor ve her taraftan pire getirip ortaliga ya yiyor ne yapacagimi sasirdim bir yerlere birakayim dedim günah dediler binadakilerinende aram bu yüzden bozulma noktasina geldi kedi çok AC gözlü girmediği ev kalma di girdiği her yeri hem pire yapiyor hem de talan ediyor sürekli de miyavliyor 3 senedir basimin bela si oldu bir akil verin lütfen

 5. Misafir
  Benimde bir yavru kedim var. Bahçede bakiyorum. Ama hep kendinden büyük bir kedi geliyor. Mamasini yiyor. Bu sefer bizim kedide yemek istiyor.Ama izin vermiyor büyük kedi.Bizim kediye vuruyo. Hadi ona ayri tabaga versem bu sefer mama bitçek. Zaten mamaya para yetiştiremiyorum. O yuzden kovuyorum ama vicdanim el vermiyo ya .. Günah olurmu?

 6. arifselim
  Yönetici
  Sen kendi kedine ilk önce sahip çıkmalısın çünkü o hem küçük hem baktığın bir kedidir. İlk önce yavru kediyi doyur eğer maması artarsa diğerine bırakabilirsin.

 7. Misafir
  Mrb. Ya abim memlekette bir kedi getirmiş küçük bir kedi. Kedi evi çok pisletiyordu her tarafı toprak yapıyordu kuveletini evde yaptığı için çok kötü koku yapıyor evi hep dağıtıyor toprakla ayaklarda falan bizde onu yanımızda camiye bıraktık günah olur mu

 8. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Eve zarar veren kedileri dışarı bırakmak günah değildir ama keşke bir hayvan barınağına bıraksaydınız

 9. Misafir
  Merhaba. Kafamı kurcalayan çok önemli bir konu da yardımınızı istiyorum. Lütfen beni bilgilerdirin. Biz on seneden fazladır kedi besliyoruz. 4 sene öncesine kadar apartman da oturuyorduk ama artık müstakil bir evdeyiz. Kedilerimiz 15 tane var , sokak kedileri de bizim bahçemize gelir oldu. Ben kedileri evden uzaklaştırmak istiyorum, Bunun dinen yeri nedir, vebali nedir bilmek istiyorum. Evden uzaklaştırmak istememin sebepleri ise; komşular çok rahatsız , evin her yerini kirlettiler, evin hem bahçesi hemde iç kısmı kediler yüzünden kokuyor, evi ne kadar temizlemeye çalışsam da olmuyor. Eve misafir cağıramiyoruz ve son olarak da kediler yüzünden hastalığa yakalanmamiz oldu. Kedileri beslenebilecegi başka bir yere bırakmak günah olur mu bunu çok merak ediyorum lütfen yardım edin... Şimdiden teşekkür ederim

 10. mum
  Administrator
  kedileri evden uzaklaştırmak istiyorum, Bunun dinen yeri nedir, vebali nedir bilmek istiyorum
  Dindeki yeri günah değildir.
  Kedileri beslenebilecegi başka bir yere bırakmak günah olur mu
  Komşular rahatsız oluyor ve hastalık yapıyorsa onları uzaklaştımanız artık size vaciptir.
  Hiç bir günahı yok rahat olun

+ Yorum Gönder
kediyi disari atmak gunahmi,  kediyi sokağa bırakmak günahmı