+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Mastürbasyon ile ilgili sorular Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. moguz5401
  Üye
  Reklam

  Mastürbasyon ile ilgili sorular

  Reklam

  Mastürbasyon ile ilgili sorular Mumsema arkadaşlar bir ara masturbasyonu fazla yaptığımdan unutkan,utangaç,dalgın biri oldum masturbasyonu bırakırsam bunlar düzelirmi ? birde ben öyle cinsellikle çok alakası olmayan herhangi bir filmde çıplak değilde güzel kıyafeti olan kadınlara bakarsam şehvetim harekete geçiyor nafile oruç tutarsam bunuda yenebilirmiyim ?

 2. mrtknt
  Üye

  Cevap: Mastürbasyon ile ilgili


  Reklam


  Kardes bu isleri bırakmak en iyisi ,,sigara gibi bırakması zordur ama başardıgın an kafan rahat edecek bırakmak için namaz kıl Kuran oku vb dini yaşa oruç tutmak ta guzel bir olaydır boyle seyleri yenmek icin

 3. moguz5401
  Üye
  Yardımınız için teşekkürler zaten bırakmaya çalışıyorum peki mastürbasyonun bende açtığı utangaçlık gibi duyguları braıkırsam yenebilirmiyim ?

 4. sstrn
  Devamlı Üye
  Kardeş, bu yazdıklarıma güven eğer o pis işi bırakırsan dünyaya bakışın değişecek kadar dinç,uyanık,kendine güvenen biri olursun.(inşaALLAH)

 5. mrtknt
  Üye
  Sstrnye katılıyorum huzura ereceksin bu isleri bırakırsan tamamen

 6. moguz5401
  Üye
  Bu arada son bir şey daha var benim travmatik masturbasyon sendromum var yani yatağa sürtünerek yapabiliyorum elle değil bu haldeyken bırakabilirmiyim bu illeti ?

 7. Şii
  Emekli
  Nefsi yenmek özgüveni bariz bir şekilde yükseltiyor. Mesela düzenli namaz kıldığın zaman daha huzurlu olursun, gereksiz şüphecilikten kurtulursun ve inançlarının gereğini yaptığın için özsaygını hem korur hem geliştirirsin. Masturbasyonu bırakırsan o olumsuz utangaçlıktan da kurtulursun eminim. Cehennemle ilgili ayetlerin hepsini oku sakin bir kafayla bıraktırır sana.

 8. moguz5401
  Üye
  Hocam gerçekten teşekkürler ama tek sorun benim travmatik masturbasyon sendromum var ancak sürtünerek boşalabiliyorum bu durumda bırakabilirmiyim ?

 9. Şii
  Emekli
  Kardeşim eğer inancınız kuvvetliyse, dini bir siteye girip çözüm aradığınıza göre öyle tahmin ediyorum, cehennem ayetlerini okumak kadar insana tesir eden bir şey görmedim ben. Bu konuda internette hazırlanmış siteler var. Video falan da izleyebilrsiniz. Bunlar bırakılmaycak şeyler değil.

  Hz. Ali: "İman dört direk üstünde durur: Sabır, yakıyn, adalet, cihâd. Sabır dört kısımdır: Özlem, korku, çekinmek, tetikte durmak. Cenneti özleyen dileklerden vazgeçer. Cehennemden korkan haramlardan çekinir. Dünyada çekinen kişi, dünyâ musîbetlerini hiçe sayar. Ölüme karşı tetik duransa hayırlı işlere koşar."

  Haramlardan çekinmenin tek yolu cehennem korkusudur.

 10. moguz5401
  Üye
  Çok teşekkürler hocam birde nafile oruç nefsi dizginleyebilirmi ?

 11. Şii
  Emekli
  Hz. Muhammed(s.a.a)'in evlenmeye güç yetiremeyen bekarlara tavsiyesi(şehvani günahlardan korunmak için) oruçtur.

 12. moguz5401
  Üye

  Reklam


  Çok teşekkürler hocam son olarka iş en çok sperm kesesi dolup istek artınca zorlaşıyor bunun için ne yapabilirim ?

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu