+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Mastürbasyon ile ilgili sorular Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Mastürbasyon ile ilgili sorular

  Reklam  Cevap: Mastürbasyon ile ilgili sorular isimli konu Mumsema.com Cevap: Mastürbasyon ile ilgili sorular
  Yav arkdaşım cok masturbasyon yapıyor ve cünüp oluyor Ve Allaha söz vermiş cumartesiye kadar cünüp olmamak icin Diyorm 1 gün kalmış ama tutamıyor kendini Eğer sözü bozsa günahmı olur yoksa Verdiği söz gecersizmi olur ?

 2. moguz5401
  Üye

  Cevap: Mastürbasyon ile ilgili sorular


  Reklam


  @Şii; Hocam kusura bakmayında kafamda hala soru işaretleri var ben masturbasyonu 8 yaşımda keşfettim ancak o zamanlar meni gelmediğinden dolayı cünüp sayılıyormuyuz ? Birde ben yaptığımın masturbasyon olduğunu bilmezdim sadece beni tatmin ettiği için yapardım dolayısıyla gusl gerektirdiğini bilmezdim yani cünüp gezdim 1-2 yıl boyunca allah beni affedermi ibadetlerimi düzenli yaparsam ?

 3. Şii
  Emekli
  Moguz kardeşim meni gelmeden cünüp olmazsın. 2. si buluğa ermeden günahlardan sorumlu tutulmazsın. 3. sü bir ilim size nasip olmamışsa ve hakketen öğrenme konusunda da gevşeklik yapmadıysan sorumlu da tutulmazsın. Nasıl ki sahabeler içki yasağı gelene kadar içip içmediklerine, bazısı hariç, dikkat etmiyorlardı sorumlu değildiler.

 4. moguz5401
  Üye
  @Şii; Çok teşekkür ediyorum hocam eğer evliysen aman dikkat et çocuğun bu işe bulaşmasın bunun cezası çok büyük hem dini açıdan hemde hayati açıdan mesela ben bu illet yüzünden artık dolmuşta müsait bir yerde inebilirmiyim diyemeyecek kadar çekingen oldum utangaç oldum yakışıklı olmama rağmen hiç bir kızla çıkmadım çünkü sevgi duygum köreldi bakalım artık zikir yapacağım,namaz kılacağım meğer ben ne kadar hayvan ve sapık olmuşumda haberim yok

 5. Şii
  Emekli
  Olumsuz utangaçlık problemi için kendine iyi bir hoca bul muska yaptır geçer. Aynısı bende de vardı. Ama sakın pskiyatrise falan gitme, onların verdiği ilaçlar insanı iyileştirse bile yan etkileri çok. Allah muhafaza iyice bozarlar psikolojini.

 6. moguz5401
  Üye
  @Şii;

  Tek kaygım normalde meni kesesi dolarsa rüyalanma oluyormuş bu bende hiç olmadı fakat uzun süre boşalma olmazsa kasıklarda ağrı oluyor buna rağmen ihtilam olmazsam diye korkuyorum ?

 7. Şii
  Emekli
  Kişinin kasığında ağrı oluşursa buna da dayanmalı. Tıpkı hasta ve yorgunken namaz kılmak gibi. He dayanılmıyacak bir seviyeye gelirse tedavisine başvurmalı.

 8. moguz5401
  Üye
  Ama o zaten meni kesesinin aşırı dolmasından oluyor pek tedavisi yok aslında tek yol boşalmak oda ya mast ile yada uykuda boşalma ile yani tek kaygım zaruret halinde kalıp o illeti yapmamak

  @Şii;
  Hocam 9 gündür yapmıyorum yavaş yavaş bedensel yorgunluğum azaldı galiba bu sefer başaracağım

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23