+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Mastürbasyon ile ilgili sorular Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Şii
  Emekli
  Reklam

  Cevap: Mastürbasyon ile ilgili

  Reklam  Cevap: Mastürbasyon ile ilgili isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Mastürbasyon ile ilgili
  Zaten orucun amacı odur. Az yemek ve oruç tutmak vücudda şehvani duyguya neden olan fiziksel metabolizmanın az çalışmasına neden olur. Sadece oruç tutmak değil iftarda da ve genel olarak ta mümkün mertebe yemeği kısmalısın.

 2. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun

  Cevap: Mastürbasyon ile ilgili


  Reklam


  nafile oruc tutun ayrıca bol bol zikir yapın....

 3. Misafir
  @Şii; Hocam allah razı olsun yardımlarınız için çok teşekkürler ramazan orucuda aynı işi görür değilmi ? Birden nefsim beni bugün biraz fazla zorladı cinsel organıma soğuk su döküp korunmaya çalıştım.

 4. moguz5401
  Üye
  @Şii; Hocam allah razı olsun sadece 1 öğün yemek yemekte aynı işi görürmü ? Birde nefsim beni bugün biraz fazla zorladı ama neyseki tenasül aletime soğuk su döktüm korundum.

 5. moguz5401
  Üye
  @Şii; Hocam gerçekten allah razı olsun çok yardımcı oldunuz benim en büyük sorunum yanlış teknikle masturbasyon yaptığım için cinsel sorun yaşama ihtimalim var bunun çözümü normal elle yapmaya alışmak ama ben direk bırakmayı düşünüyorum birde nette masturbasyonu kat'i önlemenin tek yolu evlilik diyor ?

 6. Şii
  Emekli
  Kardeşim iradeni kullanmadan hiç bir şey yapılmıyor. Zaten İslam irade imtihanından başka bir şey değil bence. Oruca güç yetiremezsen az ye. Ne kadar dinle meşgul olursan nefsin günahları o kadar kötü görür.

 7. moguz5401
  Üye
  @Şii;

  Orucu denicem ve ayrıca fındık fıstık çikolata gibi şehvet artıran gıdaları çok yememeye çalışıyorum

 8. moguz5401
  Üye
  @Şii; Son 1 soru hocam mesela ben sokakta güzel bir kız görsem ''güzelliğe bak lan'' gibi şeyler diyorum içimden nafile oruç tutarsam bu düşünceler ortadan kalkar değilmi ?

 9. Şii
  Emekli
  Eğer ibadetlerini sade oruç ta değil, namaz, zkir gibi şeyleri en az 1 ay düzenli yap hepsi ortadan kalkıyor. Haramlar insana boş geliyor.

 10. moguz5401
  Üye
  Teşekkürler yapıcam bugünde telefoncuya gittim baktım sadaka kutusu vardı 1 lira attım

 11. Misafir
  kardeş o fikre girdiğin an kendinde farkedersin ki tehlikeli ve zordur sen fark eder etmez Ya zahirü ya batını 62 sefer tesbih et nette de bu isme bakarak bulabilirsin haricen şehveti kırıcıdır utangaç olma falan filan demişsin de bir anlık iyi düşünce .. ibadetten hayırlıdır ı bilirsin bu işi yaparsan namazınıda riske atarsın kendini de

 12. moguz5401
  Üye

  Reklam


  Tamam hocam teşekkürler @Şii; dün sadece 1 öğün yemek yiyip aç kaldım işe yaradı

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu