+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Abdestten önce eli ve yüzü kontrol etmek hakkında soru Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sstrn
  Devamlı Üye
  Reklam

  Abdestten önce eli ve yüzü kontrol etmek hakkında soru

  Reklam

  Abdestten önce eli ve yüzü kontrol etmek hakkında soru Mumsema Selamun Aleykum,

  Her abdest almadan önce elime yüzüme bakıyorum abdeste engel bir şey var mı diye ve bu durum 20 dakika mı alıyor cemaati kaçırdığım bile oluyor. Dinimizde mesela küçücük bir nokta bile özür sayılır mı bilgilendirir misiniz?

 2. mrtknt
  Üye

  Cevap: Abdestten önce eli ve yüzü kontrol etmek hakkında soru


  Reklam


  Kardes eline yada yuzunde olan abdeste engel birsey ne olabilir sence .

 3. mrtknt
  Üye
  Bu yaptıgın vesvesedir.Eger yuzune yada eline ozellikle abdeste engel birsey yapmıyorsan bir sey de yoktur yuzunde ve elinde.Etrafındaki cemaat abdesthanede aynı seyleri yapıyormu:hayır o zaman sen de yapma rahat ol huzurlu ol

 4. sstrn
  Devamlı Üye
  Peki şu aklınıza gelmiyor mu veya başınıza geldi mi ? Namaz kıldıktan sonra elime bakıyorum abdeste engel olan bir bir şey hadi en baştan namazı kıl hemde cemaatle kılmışsan daha ağır oluyor çünkü cemaati kaçırıyorsun.

 5. mrtknt
  Üye
  Kardes illa cemaatle kılmak zorunda degilsin (cuma namazı dışında) kendini bu konularda rahatlatana kadar cemaatle kılma namazı tek basına kıl cuma namazı icin ise cok oncesinden namaz abdestini al. Bunu bir muddet boyle yap. Daha sonra ise yavaş yavaş cemaatle kılmaya basla .Elinde veya yüzünde birsey ne olabilirki mesleki birseyse degisebilir belki ama yani kafanı fazla bunlara takma rahat ol namazını kıl Allahın izniyle

+ Yorum Gönder