+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah'a Edilen Yeminin Bir Kac Defa Bozulması Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. FurkanAlp
  Üye
  Reklam

  Allah'a Edilen Yeminin Bir Kac Defa Bozulması

  Reklam

  Allah'a Edilen Yeminin Bir Kac Defa Bozulması Mumsema Selamun aleykum değerli hocam .
  Birkac sorum var hocam

  1)Ben haram bir işi işlememek için Allah adına yeminler ettim cok fazla. Ama her seferinde dayanamayarak yeminimi bozdum. Ben simdi vicdan azabı cekiyorum.Allah bida beni nasıl affedecek diye gunahkar oldugumu hissediyorum ama tekrar yemin etmek istiyorum acaba bir kere daha yemin edip onu tum gucumle tutmaya calıssam Allah affedermi Hocam.

  2)Ben bu yemni bozdum ama Kuran okuyarak Camiye giderek Oruc tutarak nefsimi kontrol etmeye calısıyorum acaba Kuran okuyunca Sevap yazılırmı yoksa yeminimi bozdum diye Allah artık ilgilenmezmi.Namaz kılarken utanıyorum.

  Eğer bu sorulara cevap verirseniz inanın benim gönlümü ferahlatmıs olacak ve belkide benim DOĞRU yola girmemi sağlayacaksınız. İnannın sizden hem ben hemde Allah razı olur.

 2. mum
  Administrator

  Cevap: Allah'a Edilen Yeminin Bir Kac Defa Bozulması


  Reklam


  Yemin dip bozan kişi, kefareti verir ve tevbe eder.
  Bundan sonra yemin etmeden günahlardan uzak durmaya çalış.

  Allah Teala, yamin edip bozanı kapısından kovmaz. Allahın, yeminin bozandan beklediği fakirlere kefaret vermek ve tövbe etmektir.
  İşlediğin her amelin elbette sevabı var.

 3. FurkanAlp
  Üye
  Peki Hocam bunca sefer yeminimi bozdum sizce tekrar yemin edip bu sefer nefsimi kontrol mu etmeliyim yoksa artık yeminim gecersiz oldugu icin yemin etmeden mi kontrol etmeliyim.

 4. mum
  Administrator
  En iyisi nefsine hakim ol ve yemin etmeden devam et.

 5. FurkanAlp
  Üye
  Allah razı olsun sizden hocam bu verdiğiniz tavsiye sayesinde inşAllah ben düzeleceğime inanıyorum emin olun Allah da sizden razı olmustur cunku İslamda en buyuk ibadetlerden biri olan cihadın bir turude bilginizle insanları aydınlatmaktır.

+ Yorum Gönder
Allah yemın bozanı affedermı