+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaza nasıl başlanır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. F.PİLGE
  Üye
  Reklam

  Namaza nasıl başlanır?

  Reklam

  Namaza nasıl başlanır? Mumsema arkadaşlar namaza başlamak istiyorum ama bir türlü kendimi şartlandıramıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 2. mum
  Administrator

  Cevap: Namaza nasıl başlanır?


  Reklam


  İnsan güzel bir işi yapmaya niyetlenince, Şeytan durmadan erteletir ve engellemeye çalışır.
  Tabi rahata, tembelliğe alışan nefis de bu işe razı olmuyor.

  Bu iki düşmanı yenmenin tek yolu, Allahtan yardım dileyip aksatmadan düzenli yapmaktır.
  1-2 ay sonra ikisi de teslim olacak inşallah.

  Bismillah de ve ikindi namazı için güzel bir abdest al

  Allah yardımcın olsun.

 3. musab
  Hadis Öğrencisi
  benim gözlemlediğim kadarıyla;kişi diyelimki çarşıya çıkıyor ve akşam namazını yakında cami olduğu halde gitmiyor.ertesi gün işten yorgun geliyor,diyorki kendi kendine dün ben akşamı kılmadım bugun de kılmasam nolur ki.böyle böyle,kişi bir günde 5 vakit namazı kıldığı vaki olmuyor.

 4. @hmet
  Üye
  "İşim Var Deyip Namazı Erteleme, İşini Ertele Namaza Dur! Namazı Hayatına Değil, Hayatını Namaza Uydur." 5. Misafir
  Selam arkadaşım ben kendimden örnek vereyim. Namaz kılmıyordum saadece cuma namazlarına gidiyordum bazen cuma olsada namaz kılsam diyordum halbuki vakit namazları var ama kılmıyordum her cuma namazı cami çıkışında içime ilahi bir sevinç geliyordu ve çok mutlu oluyordum fakat bu sevinç kısa sürdüğü için çok üzülüyordum baktım bu böyle olmayacak yaş gelmiş 40 a kendime bir gün seçtim o gün namaza başlicam diye ve an geldi çok heycanlıydım hatırlamıyorum bir vakit namazı idi dosdoğru kıldım ve her kılığımda Allah'a Rabbim bana namazımı devam ettirmem için bana yardım et di dua ediyordum her namazda namazı terk etmekten korkuyorum ..şimdi öyleki sabah namazında zorlanırım sanıyordum Rabbim yürü ya kulum dedi kendi kendime oyle bir hevesle kalkıyorum ki Allah bozmasın,. Duygularıma gelince ölümden artık korkmuyorum Çok rahat ve yaşama huzurlu bir bakış açısı meydana geldi, ağzımdan küfürü kestim , göz zinasını kestim, haramı dan uzak durdum , gıybeti minümüma indirdim.

+ Yorum Gönder
namaza nasıl başlanır