+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Okulda uyulması gereken ahlak kuralları Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hafız Taha
  Emekli
  Reklam

  Okulda uyulması gereken ahlak kuralları

  Reklam

  Okulda uyulması gereken ahlak kuralları Mumsema Okul benı çok değiştirdi

  İlk önce Selamun Aleykum ben önceden dinime çok bağlıyım çok seviyordum aşırı hastasıydım şimdi okuldaki serseriler düzensizlikden dolayı sataşanlar küfür ler vb olsun ben artık bittim. Allah'a çok yalvardım fazla birşey olmadı vardır birşeyi ama artık dua bile edemez oldum besmelele çekemez oldum tam söyleyecem dua edecem içime sıkıntı giriyor onlar akılma gelıyor sadece İNTIKAM ALMA duyugusu belirtiliyor lütfen Allah Rızası için bana yardım edin bu okulla kapanınca 3 Ay Kuran Kursuna gidecektim şimdi Body'e gidesim var vucut gelistirip sataşanı dövme'sim geliyor önceden imanım zedelenmeden önce kımseye bişi demiyordum şimdi çok sinirliyim ve küfürbaz oldum lütfen yardım edin büyü yapılmış da olamaz.


 2. Duha
  Edep ya hu!

  Cevap: Okulda uyulması gereken ahlak kuralları


  Reklam


  ve aleykumselam kardes,

  hayatta her insanin karsilastigi bir sorun bir zorluluk olmustur elbet. onemli olan bu zorluklar karsisinda yenilmemek ve boyun egmemek, Allaha siginmak...
  Rabbine sigin, Rabbini unutma. Unutma ondan baska senin ne dostun ne de baska kimsen var... Asil dost Rabbindir. ve unutma Allah sabredenlerle beraberdir... ve eger seni etkileyen arkadaslarin okuldan arkadaslarinsa sana tavsiyem arkadas gurubunu degistir sana kotu seyler yaptircak insanlardan uzaklas. Arkadaslarinla zaman gecirmeyi dusunmeden bir de ailene zaman ayirmayi dusunsen?
  ve tabiki de ellerini semaya ac ve dua et., ibadetlerinden asla vazgecme.

  vesselam.


 3. Misafir
  hangi din kardeş bu?

  sataşanları dövmek vs..

  benim bildiğim İslam'da bunlar yok

  "Allah ıslah etsin" diye dua edip geçmek en güzeli

+ Yorum Gönder