+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazda dikkati başka yere yönelmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. islamustafa
  Üye
  Reklam

  Namazda dikkati başka yere yönelmek

  Reklam

  Namazda dikkati başka yere yönelmek Mumsema ben arkadaşlaım namazlarını hızlı klıyorlar, bende namaz kılarken onları namaz sonunda tesbihat için bekletmemek adına hızlanmaya gayret gösteriyorum ve onların hızlarına odaklanıyor yani onların namazını takip etmek gibi bir durumla karşılaşıyorum. yani gözümü hareket ettirmeden dikkatimi çekiyor. ben bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

 2. musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: Namazda dikkati başka yere yönelmek


  Reklam


  Allah,benim zikrim için namaz kılın diyor.zikir nedir?Allahı anmak,hatırlamak değil mi?sen yanındakileri takip et.Sonrada ben namaz kıldım Allah kabul etsin de.Namazın sahihliği açısında konuşmuyorum.Beni namazım,miraca çıkarsın istiyorsan hakkıyla namaz kılacaksın.

  Öneri olarak şunu söyleyebilirim;herkes namazı hemen nasıl bitirir çıkarım derdinde.Derimki onlara,namazı hızlı kılıyorsunuz yavaş kılın.Hem bakın ben yetişemiyorum.Onlarda derseki.hayır hızlı kılmıyoruz yavaş normal kılıyoruz biz.O zaman da derimki,tamam beni bir daha beklemeyin.Herkes kendi tesbihatını yapsın.Ki zaten peygamberimiz zamanında bu şekilde namazdan sonra toplu yapılan tesbihat yok.

  Ya da farzdan sonra tesbihatı yapalım derim.Evde cemaatle namaz kılarken biz bunu uyguluyoruz.Ben yavaş kılmak istiyorum cemaat ise hızlı.Onlarıda bekletmeye hakkım yok.bunu kabul ettiğimden dolayı ya tesbihatı münferid yaparız,ya da farzdan sonra yaparız.

+ Yorum Gönder