+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sabah ve ikindi namazlarının kazası nasıl ve ne zaman kılınır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sehervakti
  Devamlı Üye
  Reklam

  Sabah ve ikindi namazlarının kazası nasıl ve ne zaman kılınır

  Reklam

  Sabah ve ikindi namazlarının kazası nasıl ve ne zaman kılınır Mumsema KERAHET VAKİTLERİNDE EDA VE KAZA NAMAZI KILMAK

  1)Örneğin sabahı kılıyorum ,vakit geçmiş fakat ben farketmeden namaza vakit geçtiği halde başladım ve ya kılarken vakit geçti bu iki durumda da namaz kaza ya kalır mı yoksa zaten kıldığımız için bu 2 tür namazlar kaza yerine geçmişmidir?(keraatte olmuş oluyor bununda bi etkisi var mı?)

  2)Sabah namazını kaçırınca, keraat vakti çıktıktan sonra namazı kılacakken nasıl niyet edilir sabahın farzı diyemi sabahın kazası diye mi yoksa ikisi de uygun olup niyetin zaten sabah namazını edaa etmek olduğunu mu söyleyebiliriz?

  3)Keraat vakti namaz kılmanın hükmü nedir ikindi namazı keraate kalınca kazaya mı bırakmalıyız,keraat vakti namaz kılınırsa ne olur?

  Allah razı olsun

 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Sabah ve ikindi namazlarının kazası nasıl ve ne zaman kılınır


  Reklam


  1 kıldığın namaz geçerlidir.
  2 sabah namazı, güneş çıktıktan sonra kazaya kalmış olur.
  3 Kerahet vakitlerinde günlük vakit namazlar kılınır.


  keraat değil KERAHAT

 3. sehervakti
  Devamlı Üye
  Hocam 1 i tam anlamadım kaza yerine geçmiş midir diye sormuştum da siz namaz geçerlidir dediniz vakit çıkmış mesela nasıl geçer li olacak ki ben sanırım anlatamadım kusura bakmayın hocam şöyle söyleyim,namazın vakti geçti biz bilmeden başladık namaza(sabah öğle,ikindi vs) o kıldığımız namaz kaza yerine mi geçiyor yoksa kaza diye niyet edip tekrar mı kılmalıyız?

  Allah razı olsun

+ Yorum Gönder