Konusunu Oylayın.: Akıldan kötü düşünceler geçirmek

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Akıldan kötü düşünceler geçirmek
 1. 27.Mart.2014, 00:30
  1
  uxgxuxrx
  (Cezalı)

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 09.Aralık.2012
  Üye No: 98948
  Mesaj Sayısı: 135
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 0

  Akıldan kötü düşünceler geçirmek


  Akıldan kötü düşünceler geçirmek Mumsema Selamunaleyküm akıldan birisi hakkında kötü düşünceler geçirmek günah mıdır ? bunları bizim düşünmemize rağmen şeytanında vesveseleri var mıdır ?


 2. 27.Mart.2014, 00:30
  1
  uxgxuxrx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  (Cezalı)  Selamunaleyküm akıldan birisi hakkında kötü düşünceler geçirmek günah mıdır ? bunları bizim düşünmemize rağmen şeytanında vesveseleri var mıdır ?

 3. 29.Mart.2014, 00:23
  2
  khrmn87
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 14.Temmuz.2013
  Üye No: 101876
  Mesaj Sayısı: 108
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 2

  Cevap: Akıldan kötü düşünceler geçirmek
  Aklınızdan geçen kötü düşüncelerden üzüntü duyuyorsanız , bir türlü susturamıyorsanız bunları söylemek istemiyorsanız ve özellikle bunlar ibadet anında yani namaz gibi ibadet anlarında geliyorsa bu kesinlikle vesvesedir . İtibar etmeyiniz , telaşlanmayın bolca şeytanın vesvesesinden kurtulmak için dua edin ayrıca şeytanın vesvesesi imanınızın kuvvetli olduğundandır çünkü boş eve hırsız girmez misali demek ki sizin imanınız sağlam ki , şeytan sizin huzurunuzu bozmak istiyor . Gelelim akıldan sevap veya günah şeyleri geçirmeye . Diyelim aklımızdan bir iyilik yapmak geçti ama yapamadık Allah buna 1 sevap veriyor. Ama aklımızdan geçti ve yaptık Allah buna da sevabını veriyor fakat aklımızdan diyelim kötü bir günah geçti buna günah yazılmaz , ama o günahı yapsak günahımız amel defterimize yazılır . Buda Allah ( c.c) ' un bize verdiği avantajlardan birisidir . İyi günler .


 4. 29.Mart.2014, 00:23
  2
  khrmn87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye  Aklınızdan geçen kötü düşüncelerden üzüntü duyuyorsanız , bir türlü susturamıyorsanız bunları söylemek istemiyorsanız ve özellikle bunlar ibadet anında yani namaz gibi ibadet anlarında geliyorsa bu kesinlikle vesvesedir . İtibar etmeyiniz , telaşlanmayın bolca şeytanın vesvesesinden kurtulmak için dua edin ayrıca şeytanın vesvesesi imanınızın kuvvetli olduğundandır çünkü boş eve hırsız girmez misali demek ki sizin imanınız sağlam ki , şeytan sizin huzurunuzu bozmak istiyor . Gelelim akıldan sevap veya günah şeyleri geçirmeye . Diyelim aklımızdan bir iyilik yapmak geçti ama yapamadık Allah buna 1 sevap veriyor. Ama aklımızdan geçti ve yaptık Allah buna da sevabını veriyor fakat aklımızdan diyelim kötü bir günah geçti buna günah yazılmaz , ama o günahı yapsak günahımız amel defterimize yazılır . Buda Allah ( c.c) ' un bize verdiği avantajlardan birisidir . İyi günler .
+ Yorum Gönder