+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Zakir Naik Mezheb Konusu Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. okan çolak
  Üye
  Reklam

  Zakir Naik Mezheb Konusu

  Reklam

  Zakir Naik Mezheb Konusu Mumsema Es-selamun aleyküm arkadaşlar 1-2 gündür bu konu üzerine düşünüyorum.
  (soru 50.saniyede başlıyor)  Videonun çevirisi yok kendim az çok çevirdiğimi yazayım
  Gayrimüslim: vahabi sunni gibi ayrımlar var.Hangisi hak olandır?(kısaca).
  Zakir Naik: kardeşimiz şu soruyu soruyor vahabi hanefi maliki şafii hangisi hak olandır?
  (Devam Ediyor)
  Allah (Al-i İmran 105) diyor ki "Kendilerine apaçık deliller geldikten sonra parçalanıp ayrılığa düşenler gibi olmayın. İşte onlar için büyük bir azap vardır."
  (En'Am 159)
  "Şu dinlerini parça parça edenler ve kendileri de grup grup ayrılmış olanlar var ya, (senin) onlarla hiçbir ilişiğin yoktur. Onların işi ancak Allah’a kalmıştır. Sonra (O), yapmakta olduklarını kendilerine haber verecektir ."
  Zakir Naik: Müslümanların bazıları hanefi bazıları şafii bazıları hanbeli bazıları selefi.
  Şimdi soruyorum Hz.Muhammed'in mezhebi neydi? hanefi miydi? şafii miydi? hanbeli miydi?
  maliki miydi? Son kısımı fazla anlayamadım yanlış çevirmemek için yazmadım.

  Zakir Naik'in cidden bilgili biri olduğunu düşünüyorum.Bir çok konuda bir çok kişiden iyi.
  ama bu görüşü açıkçası tatmin etmedi.Size sormak istedim

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Zakir Naik Mezheb Konusu


  Reklam


  Dinledim ama anlamadım
  Bir okul müdürüne hangi sınıftan sın
  Hangi sınıftan sorumlusun gibi bir soru olmuş
  Cahilce

 3. islamustafa
  Üye
  benim yorumum şu : meshepler çoğunlukla coğrafyaya göre ve babaya göre belirlenir. 4 meshebinde hepsi ehli sünnete uygun mesheplerdir. hanefi meshebinin kurucusu imam-ı azam peygamberimizin bazı hareketlerini farklı yorumlamış diğer meshep kurucularıda farklı yorumlamıştır. zaten farklılıklar çok fazla değildir ve birbiriylede zıt düşmemektedir. önemli olan ehli sünnet olup Allah'a doğru bir şekilde Kuran dışına çıkmadan iman etmektir. burda belirtilende budur. birbirimize hanefisin şafisin diyip dışlarsak veya aramızda meshep grupları ouşturursak o zaman ayrılıktayız yani uygun bir durum olmaz. ama namazlar şafi veya diğer mezhepten olan hocanın arkasında 4 mezheptende olan insanlar durabilir. işte bu birlik beraberliktir.olması gereken budur. meshepler boşuna değildir.rastgele belirlenmiş şeyler değildir. tabi bunlar benim yorumum . Selam ve dua ile kardeşim.

 4. okan çolak
  Üye
  Bir okul müdürüne hangi okulu yönetiyorsun demek mantıksız mı pekala?
  Tabi bende anlamadığım için soruyorum arada kaldım zakir naik hoca basit cevaplar veren birisi değil öyle olsa takmazdım zati.Bir çok konuda çok bilgili biri yeni çıkan sapıklardan değil yani.

 5. Misafir
  Bende son iki gündür zakir nik hocadan bir çok video izliyorum.Çok bilgili ve donanımlı bir insan.Ayrıca o kadar büyük bir hizmet yapıyor,o kadar gayrimüslüm insanı müslüman yapıyorki inanılmaz gerçekten.Kuran,hadis,incil,tevrat hepsine vakıf biri Allah yolunu açık etsin.

 6. Misafir
  Zakir Naik'i yıllardır takip ederim.Aynı konuyu farklı siteler kesip kesip verince konu tam anlaşılamıyor.Benim izlediğim videoda bölünmeyin, parçalanmayın Allah'ın ipine sımsıkı sarılın ayetini okuyor.Dört imamın isimlerini saydıktan sonra biz hepsine itibar ederiz.Çünkü onlar birbirlerinden farklı konuşmadılar diyor.Bizim kafamızı karıstıran Zakir Naik Kur'an da sünni, şii, vehhabi, şafi yok diyor.Evet doğru söylüyor.Bu mezhepler yok Ehli sünnet vel Cemaat var.Zakir Naik'i mezhep konusunda yargılamamak gerektiğini düşünüyorum.İnşaAllah yanılmıyorumdur.Çünkü bir müslüman cemaate hocalık yapmıyor, konferanslarında hristiyanlara, ateistlere, hindu, budist olmak üzere pek çok kesimden insana hitap ediyor.Onları İslama davet ediyor.O'nun eliyle Rabbim insanlara hidayet veriyor.Allahu Teala sayılarını arttırsın inşaAllah.

 7. Misafir


  Dr. Zakir Naik, peygamberimizin abdestli iken Hz. Aişe'ye dokunduğunu ve sonra namaz kıldığını söylüyor(Ebu Davud, birinci kısım, 179 nolu sahih hadis). Bu söylenen doğruysa, şaafiler yanlış amel etmiyor mu?

 8. Misafir
  Bakın;
  Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem)'in yaşayışı, hadisleri, emirleri... vb. hepsi Her Mezhep İmamına göre aynı kuvvette değildir..

  Misal; Birbirinden farklı 2 kuvvetli Hadis var diyelim
  - Bir İmama göre "Efendimiz'in hangisini EN SON söylediği" önemlidir..
  - Başka İmama göre "Hangi Hadisin Daha Sahih olduğu" vb. vb..

  YANİ "Hüküm Koyma Şartlarının" 4 İMAMA GÖRE FARKLI OLMASINDAN DOLAYI "Ayetler ve Hadisler Aynıyken" ÇIKAN HÜKÜMLERDE KÜÇÜK FARKLILIKLAR OLUYOR..

  İnşaALLAH faydalı olmuştur..

 9. Misafir
  Adam kuranı Kerim'den ayet okuyor birliği savunuyor adama cahil diyenler kendileri geri zekalı Hz Peygamber veda hutbesinde şu ikisine sarılın biri kuran diğeri sünnetim diye hadisi var

+ Yorum Gönder
zakir naik kimdir,  dr zakir naik ehli sunnetmi,  dr zakir naike göre mezhepler,  zakir naik ehli sunnet midir,  prof dr zakir naik ehli sünnetmi,  zakir naik cübbeli ahmet hoca,  dr zakir naik için Cübbeli ahmet ne dedi