+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Klonlanmış hayvan eti yenir mi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. @hmet
  Üye
  Reklam

  Klonlanmış hayvan eti yenir mi

  Reklam

  Klonlanmış hayvan eti yenir mi Mumsema Klonlanmış hayvanları yemek caiz mi

  Klonlama nedir?
  Klonlama, temel olarak, herhangi bir şeyin aynısının kopyalanması anlamına gelmektedir. Klon ise; tek bir bireyden eşeysiz üreme yoluyla üretilmiş, genetik yapısı birbirinin tıpatıp aynı olan canlı topluluğuna karşılık gelen bir biyoloji terimidir ve kısaca "cl." simgesiyle gösterilir. Klonlama, biyolojinin çeşitli dallarında farklı biçimlerde karşımıza çıkabilen bir terimdirklonlama
  Genetikte klonlama: DNA'nın belli bir bölümünün, genellikle de bir genin kopyasını oluşturmak için kullanılan yöntemleri kapsayan bir terimdir. Bu yolla oluşturulan DNA parçaları, araştırmalarda kullanılır. Bir canlının DNA'sının onunla eş, yeni bir canlı oluşturmada kullanıldığı yönteme ise genellikle "bedensel hücre çekirdeği aktarımı" denilmektedir.
  Biyolojik anlamda klonlama: Tek hücreli canlıların üreme şeklidir (klonal çoğalma). Bunun dışında çok hücreli organizmalarda da belli konularda özelleşmiş hücrelerin bölünerek kendilerini tekrar oluşturmasına da "klonal çoğalma" denir. Buna en iyi örnek insanlardaki bağışıklık sistemi hücreleridir. Belli bir etki karşısında patojeni tanıyan bu hücreler, doğru antikoru üretme kapasitesine sahip hücreleri klonal olarak çoğaltırlar ve hastalıkla savaşırlar.


  Kaynak: klonlama.nedir


 2. imam
  Üye

  Cevap: Klonlanmış hayvan eti yenir mi


  Reklam


  klonlanmış hayvanların etini yemek caizdir helaldir

+ Yorum Gönder