+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Uyku problemi için ne yapmalı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. nizam1453
  Üye
  Reklam

  Uyku problemi için ne yapmalı

  Reklam

  Uyku problemi için ne yapmalı Mumsema Selamun aleykum guzel kardeslerim. Daha once buna benzer bir konu acilmis ama bir kac sene oncesi oldugu icin tekrar kendi durumumu anlatarak yeni bir konu acmak istedim.

  Maalesef bir cok insan gibi bende cok uyuyamaktan muzdaribim. Bu gercekten bir derttir. Hafta ici calistigimdan dolayi 6 saatlik uyku uyuyorum ama sabah kalktigimda zorlaniyorum. Cuma aksamindan uyumak istegi baya bastirinca en gec 12'ye kadar ayakta durabiliyorum. Gec yatarsam sabah namazina kalkip zikrimi cekemem korkusuyla da yatiyorum. Sabah namazina kalkiyorum ama sonra tekrar yatma istegi kuvvetli basinca maalesef ki 10-11'e kadar uyuyabiliyorum.

  Okumamiz ve ogrenmemiz gereken o kadar ilim var ikeb, vaktimi uyuyarak heba etmek istemiyorum. Az uyuyarak dinc kalmanin saglikli ve kesin yontemi nedir? 8 saatten fazla uyudugum zaman ise yataktan cok zor kalkarim. Hafta sonlari ise sanki uzerimde agir bi tas varmia gibi kalkamiyorum ne kadar kalkmak istesem de. Mesela cumartesi sabah namazina kadar ilimle mesgul olup namazdan sonra yatayim istitorum 11'e kadar vesaire. Ama uykum geliyo yine erken yatiyorum.

  Uykumun gelmemesi icin ne yapabilirim? Cay kahve hicbir sey ise yaramiyor. Hap mi alsam diyorum ama o ne kadar saglikli olur o da tartisilabilir bir mevzu.

  Simdiden cevap ve tavsiyeleriniz icin Rabbim razi olsun. Vedduâ..

 2. sstrn
  Devamlı Üye

  Cevap: Uyku problemi için ne yapmalı


  Reklam


  aleykum selam, kardeş ben sana hadis kitabında bulduğum bir duayı yazayım.

  Büreyde(ra)'dan;

  ''Halid b. el-Velid, Peygamber (sav)'e gece uyuyamadığını söyledi. Bunun üzerine ona şu duayı okumasını emretti: 'Allahım! Yedi kat göklerin ve onların gölgelediklerinin Rabbi! Yerlerin ve taşıdıklarının Rabbi! Şeytanların ve onların azdırdıklarının Rabbi! Bütün yarattıklarının şerrine karşı bana koruyucu ol! Öyle ki, hiçbiri üzerime saldırmasın. Senin koruduğun aziz olur. Senin övgün yücedir. Senden başka ilah da yoktur. İlah olarak yalnız Sen varsın.

  Bir de Cübbeli Ahmet Hoca'nın bir sohbetinde dinledim. ''Uykusu gelmeyen 1000 Allah desin, hemen uyur.(Şeytanın zararı fazla diye)

 3. nizam1453
  Üye
  Kardesim Allah razi olsun sanirim tam anlatamadim. Benim demek istedigim az uyumakti. Uyuyamamak degil. Aksine uyudugumda uzun sure uyuyabiliyorum her hangi bir engel olmadigi muddetce. Derdim budur..

  Galiba yardimci olabilecek arkadaslarda yok Sayet bu problem ile karsi karsiya kalmis ve sorunu cozmus biri varsa diyerek fikir almak istemistim insallah..

 4. @hmet
  Üye
  Nizam kardeş uyku ile ilgili bu video sohbeti mutlaka izle+ Yorum Gönder
uykusu gelmeyen ne yapmalı,  az uyumak icin ne yapmalı cübbeli ,  cübbeli ahmet hoca uyumak için dua,  uyumamak icin dua cubbeli