+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hüseyin hilmi ışık kimdir kitapları sağlam mıdır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. kul93
  Devamlı Üye
  Reklam

  Hüseyin hilmi ışık kimdir kitapları sağlam mıdır

  Reklam

  Hüseyin hilmi ışık kimdir kitapları sağlam mıdır Mumsema Hüseyin Hilmi Isik kimdir? Kitaplari saglam midir? Okunabilir mi?

 2. Katade
  Devamlı Üye

  Cevap: Hüseyin Hilmi Isik kimdir? Kitaplari saglam midir?


  Reklam


  Hüseyin Hilmi Işık Kimdir? Hüseyin Hilmi Işık Hakkında Bilgi

  İslam alimi ve mütefekkir Hüseyin Hilmi Işık Efendi, 8 Mart 1911'de (Hicrî 1329) İstanbul Eyüp Sultan'da doğup, 26.10.2001 (Hicrî 9 Şaban 1422) tarihinde ahirete irtihâl etti.

  Eyüp Sultan Reşadiye Numûne Okulu'nu ve 1929'da askerî liseyi birincilikle bitirdi. Eczacılık Fakültesine girerek askerî eczacı oldu. Gülhane Hastanesi'nde bir senelik stajını birincilikle bitirip, üsteğmen olarak Askerî Tıbbiye Okulu'na müzakereci tayin edildi. Bu arada Kimya Fakültesi'ne kaydolarak, yüksek matematikçi Von Mises'ten, mekanik profesörü Prager'den, fizikçi Dember'den, teknik kimyacı Goss'dan ders aldı. Kimya profesörü Fritz Arndt'ın yanında çalıştı, takdirlerini kazandı.

  1936 senesinde Türkiye'nin ilk kimya yüksek mühendisi diplomasını aldı. Ankara Mamak'ta zehirli gazlar kimyageri yapıldı. Burada 11 sene kaldı. Orada Almanca da öğrendi. Harp gazları mütehassısı oldu. 1947'de Bursa Askerî Lisesi'nde kimya öğretmeni, sonra öğretim müdürü oldu. Burada ve sonra Kuleli, Erzincan Askerî Liselerinde uzun seneler kimya öğretmenliği yaparak yüzlerce subay yetiştirdi. Kıdemli albay iken, 1960 yılında emekli oldu.

  Emekli olduktan sonra, İstanbul'da Vefa Lisesi, Cağaloğlu ve Bakırköy Sanat Enstitüleri gibi çeşitli okullarda matematik ve kimya öğretmenlikleri yapıp, çok sayıda imanlı genç yetiştirdi.

  Hayatı boyunca; insanlarla iyi geçinmeyi, güzel ahlâk sahibi olmayı, fitnelere karışmamayı tavsiye etmiştir.

  Hüseyin Hilmi Işık Efendi, büyük İslâm âlimi Seyyid Abdülhakîm Arvâsî "rahmetullahi teâlâ aleyh" hazretlerini, 1929 yıllarında tanımakla ve ona hizmet etmekle şereflendi. Bu zatın sohbet ve derslerinde, feyz ve ihsanlara nâil oldu. Sarf, nahv, mantık, fıkıh, hadis, mâkul ve menkûl, usûl ve fürû ilimlerini tâlim etti. Arapça ve Farsça tercümeler yaparak gençliğe hizmet etti. İcâzet-i mutlaka almakla şereflendi. Başta; Tam İlmihâl Seâdet-i Ebediyye olmak üzere, 14 Türkçe ve bunların tercümeleri olan diğer dillerdeki pek çok kitapları vardır.

  26 Ekim 2001 Cuma gecesi, tedâvi gördüğü Türkiye Hastanesi'nde vefât etti ve Eyüp Sultan Kabristanı'ndaki aile mezarlığına defnedildi.

  "Rahmetullahi teâlâ aleyh"

 3. Misafir
  Kurani anlamak mumkun degildir..anlamak icin 82 ilim bilmek gerekir diyen bir zihniyete sahip bir ekol haline gelmis kisidir..

 4. -EhliSünnet
  (Cezalı)
  Son asrın Ehl-i Sünnet bir alimidir . Allah (c.c) rahmet eylesin .

 5. Misafir
  Hüseyin Hilmi Efendi, hayatı İnsanların Ebedi Saadet yoluna kavuşmaları icin ehli sunnet alimlerinin
  Eserlerini, arastirmak kıymetli bilgileri insanların anlayacağı sekilde onlarin hizmetine sunan. Dünyalık hiçbir seye önem vermeyen. Vefat ederken dünyalık hiçbir şeyi olmayan. Her yaptığını Allahü Teala'nın rızası icin yapan bir Mübarekti ( rahmetullahi aleyh) . Rabbim şefaatine kavuştursun.

 6. Misafir
  Hüseyin Hilmi Işık hoca efendinin kitaplarında kendisininde belirttiği gibi kendisine ait hiç bir dini bilgi yorum yoktur, bütün yazdıkları ehli sünnet âlimlerinin kitaplarından alınmıştır o yüzden değerlidir.

 7. Misafir
  Ehl-i sünnetten kıl kadar ayrılmamak lazım deyip kendilerine ehl-i sünnetin kalesi diyorlar ama kitaplarına haricilerin görüşlerini katıyorlar.Seadeti ebediyye kitabında Hz.Ali ile ilgili akıl almaz iftiralar var.Bunun yanında Seyyid Abdülhakım Arvasi Hazretleri kimseyi vekil bırakmadığını bildirmiştir.Yani Silsileye yeni isim eklenemez.Ama Hüseyin Hilmi Işık'ın ismi Silsile'ye eklenmiş.Bu konu hakkında defalarca soru sormama rağmen ya sorum silindi,engellendim ya da cümleler boyunca konu değiştirildi hiç bir cevap alamadım.Bu da zaten bir cevaplarının olmadığını gösteriyor.Bana inanmayan lütfen bunları kendisi araştırsın ve bunların yanında takriz davasını da araştırsın.Hatta bunların birçok internet siteleri ve kanalları vardır,bu kanallar aracılığıyla bu soruları bizzat onlara da sorun.Cevap veremeyeceklerdir.

+ Yorum Gönder
hüseyin hilmi ışık,  hüseyin hilmi ışık kimdir,  huseyin hilmi isik,  hüseyin hilmi isik,  hüseyn hilmi ışık,  huseyin hilmi isik kimdir,  hüseyin hilmi ışık kim