+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Mars'a gitmek günah mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. quasar
  Üye
  Reklam

  Mars'a gitmek günah mı?

  Reklam

  Mars'a gitmek günah mı? Mumsema Bildiğiniz gibi 2022 yılında Mars'a koloni kurulması planlanıyor. Ama Mars'a gitmeyi düşünen insanların geri dönüşünü sağlayacak bir teknoloji söz konusu olmayacak. Mars'ta yoğun radyasyona maruz kalacakları için çok fazla yaşamayacaklar. Yani bile bile ölüme gidiyor bu insanlar. Peki insaların bile bile ölüme gitmesi gühan mı?

 2. Misafir

  Cevap: Mars'a gitmek günah mı?


  Reklam


  Marsa gitmek caizdir.

 3. H2o
  Üye
  Şaka mısınız ? Günah sakın gitme

 4. quasar
  Üye
  Neden günah açıklar mısın?

 5. H2o
  Üye
  Ya ahaha :D ben yeni müslüman oldum bilmem de böyle şeyleri acayip komiğime gitti. Kim marsa gitmiş yahu :D Daha aya bile giden insan var mı yok mu hala tartışılıyor. Nerden buluyosunuz böyle garip garip soruları :D Hala gülüyorum

 6. quasar
  Üye
  ilk ben sormadım. Arabistandaki şeyhler sorup cevaplamışlar daha önce. Sadece bizdeki din alimleri nasıl bakıyor olaya öğrenmek istiyorum.


  MARS SEYAHATİ'NİN HARAM OLDUĞUNU SÖYLEYEN SUUDİ DİN ADAMI TWİTTER'DA TEPKİ TOPLADI


  Mars'a Gitmek Haram
  İlk insan yerleşimini oluşturabilmek için tek yönlü bir seyahat düzenleyen Mars One projesi yayınlandıktan sonra Suudi din adamı seyahat ile ilgili çarpıcı bir fetva verdi.  Suudi din adamı Şeyh Ali Al Hekmi El Hayat gazetesine verdiği demeçte 'kırmızı gezegene seyahatin hayatını boşa harcamaması gereken insana yasak olduğunu' belirtti. El Hayat'a gazetesine göre görev için başvuran 477 Suudi vatandaşından 6 tanesi kabul edildi.

  Twitter'da Suudiler 'Mars'a yapılacak seyahate katılmak haram' hashtagi altında mutlak monarşiden gelen bazı fetvaların ne kadar temelsiz olduğu konusunda eştirilerde bulundu.

 7. H2o
  Üye
  Ya olmazda hadi oldu diyelim. Marsa gidilecek bir ortam oluşturuldu ilk önce kendine şunu sor neden marsa gidiyoruz ? Çünkü dünyadaki hayat bitti burada kalırsak da öleceğiz. Oraya gidek dolaşarak ölürüz en azından mantığı da olabilir. Senin dediğin bile bile ölüme gitmek o zaman için dünyada da kalarak olmuş olacak. Anlatabildim ? Türkçem biraz kötü

 8. gfx_25
  Üye
  insan şu evrende atom çekirdeğinden daha aciz. bi tsunami vuruyor yerle bir oluyor hani bu teknoloji?

 9. quasar
  Üye
  aya insanoğlu gidebiliyor. mars'ta şuan iki tane nasa uydusu var. 20 dakika geçikme ile foto çekip yolluyor. Bence gidebilir. Ama benim sormak istediğim böyle birşeyin günah olup olmadığı. Gerçi peygamberimizin (s.a.v) bir sözü var: "ilim çinde bile olsa gidip alınız." Sadece bizdeki din adamları da mı aynı suudi şeyhleri gibi düşünüyor merak ettim.

+ Yorum Gönder
marsa gitmek gunahmi,  öleceğini bilerek ölüme gitmek haram mıdır ,  neden marsa gidiyoruz