+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İnternetten müzik indirmek kul hakkı mı ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  Reklam

  İnternetten müzik indirmek kul hakkı mı ?

  Reklam

  İnternetten müzik indirmek kul hakkı mı ? Mumsema şimdiye kadar olsun bir çok kez indirdik .
  ama bn genelde ilahi dinliyorum indiriyorum.
  sürekli internetin başına gecme imkanım yok begendigim müzikleri sadece dinlemek amacıyla telefona indirmem kul hakkı olur mu?
  örnek veriyorum ya bn bunu ses kaydıda yapabilirdim eger telif hakkı olsa bu kişi neden videosunu ve yahut şarkısı internete vermiş yada verilmiş.
  sual 1) şimdiye kadar indirdigimiz müzikler kul hakkıysa blki 100 binin üzerinde şarkı indirip dnlemişiszdir çocuklugumuzdan beri bunların hakkını nasıl öderim ?
  sual 2-) şarkı indirmek neden kul hakkı olsun ki? sonucta biz internete gidince para veriyoruz ?telif hakkı kul hakkıdır telif hakkı olmayanlarda kul hakkı olurmu?
  sual 3) telif hakkı kul hakkıdır. neyde telif hakkı var neyde yok nerden bilcez?siz hiç indirmediniz mi? yazı olsun video olsun?
  sual 4 -) müzik dinlemek çok büyük alışkanlıgım sabah akşam öglen yatınca hep müzik dinlerim çogu kez kulaklıgım takılıdır.her dinledgimde kul hakkımı işlemiş oluyorum. benim kafam çook karıştı
  sual 5 -)bu konuyla ilgili olarak gecmiş zamanda böyle bir fetva verilmişti telif hakkı dışında verilen fetva yanlısmıdır?
  cevaplarınız için şimdiden tesekkürler...

 2. mum
  Administrator

  Cevap: İnternetten müzik indirmek kul hakkı mı ?


  Reklam


  Müzik dinlemek müzik yapmak islamda hala tartışma konuş.
  Önce mislamda müziğin hükü konusunda bilgi al sonra"Halil Günenç, günümüz fetvalarını" oku orda geniş bilgi verilmiştir.

 3. musanınkardeş
  Emekli
  kıl tüyle uğraşmayalım kul hakkından haramdan gönül yıkmaktan kaçınalım.. ufak tefek elde olmadan aldanıp bilmeden olandan Allaha sığınırız Rabbimiz katı zalim değildir ben kulumun zanıncayım diyor ve biz Rabbimizi merhametlilerin en merhametlisi biliriz ve iman ederiz

+ Yorum Gönder