+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sevgilim ile zina yaptım onunla evlenmezsem günah mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. quasar
  Üye
  Reklam

  Sevgilim ile zina yaptım onunla evlenmezsem günah mı?

  Reklam

  Sevgilim ile zina yaptım onunla evlenmezsem günah mı? Mumsema Kız arkadaşımla şeytana uyup bir günah işledik. Önceden kendisiyle evlenmek istiyordum ama son 1 seneki hali hareketleri kendinden nefret ettirdi. Umursamayışı, takmayışı, günlerce telefonlara cevap vermeyişi. Hoşnut olmadığım insanlarla arkadaşlık yapması. Çoğu kez bitirememisinin sebebinin bu konu olduğunu söyledi. Daha yüzlerce sebep. Ne zamanda ben bitirmek istesem bu konuyu getirip önüme koydu. Ben ilişkiyi bitirmek istiyorum ama vicdan azabından ve bu kızın günahına girmekten çok korkuyorum. Eğer bu ilişkiyi bitirirsem çok büyük günah işlemiş olur muyum. Ama yok bu kızla evlenirsemde ilerleyen hayatımda mutlu olmayacağımı da çok iyi biliyorum.

 2. musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: Sevgilim ile İlişkiye girdim.


  Reklam


  senin asıl sormak istediğine cevap vermeyeceğim.ama sana bir soru ben soracağım.ilişkiyi bitirirsem çok büyük günah olur mu demişsin ya acaba ilişkiye girdim çok günah mı işledim diye sorman gerekmez miydi?

 3. quasar
  Üye
  iyide yazdıklarımı iyice oku. o konu hakkında düşüncelerimi belirttim zaten.

 4. musab
  Hadis Öğrencisi
  hayır benim anlamadığım şey,sen bu kızla evlenince hiçbir sorun olmayacağını, yaptığın işten dolayı sana sorgunun kalkacağını mı sanıyorsun da bırakırsam çok büyük günah mı diyorsun?bırakmazsan günah değil mi yani???

 5. quasar
  Üye
  aslında şöyle; evlenmek bizim için ilk amaçtı. bu işin bu seviyeye gelmesi zaten bu yüzden oldu. evlensekde o günah tabidike af olmuyor. ama şimdi kızın ortada kalma durumu var. kul hakkına girmez mi bu.

 6. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  zina büyük günahlar arasındadır
  resulullah s.a.v. buyuruyor kamil bir mumin zina etmez
  yine peygamber efendimiz buyruyor zina edenler hendek cukuruna atılacaktır yanacaklardır.
  senn o kızın namusunu düşünüyorsan evlen bıraksanda bırakmasanda işledin bir kere bu günahıı yani evlenince gecmişte yptıgın zina hükmü kalkmaz. ha genede sen bilirsin irade senn ama unutma ki ebed aleminde akıbetinin ne olacagını?

 7. quasar
  Üye
  zinadan oldayı günah işlediğimi biliyorum. evlensemde evlenmesemde o günahın affolup olmayacağınıda Allah bilir. bu iş ortadan kalması için ben yine evlenirim ama son zamanlardaki hareketleri ve kişiliğini yeni yeni tanımam çok büyük yanlışın içinde olduğumu gösteriyor. Bu yüzden devam etmek istemiyorum. Bir yandan diyorum bırakırsam bu kul hakkı değil mi?

 8. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  yani şimdi kızla evlenirsen mutlu olacagını düşünmüyormusun? yani kız kişiliksiz mi demek istiyon?
  yaw ne desem ki bu durumda yaptıgın kızla yaptıgın her hareket islam dışı olmus . yazık ettin kendinede kızada artık bir çözüm yolu bulman lazım kızın ailesi ögrenince ne olacak?
  yada yarın bu kız bşkasıyla evlenirse karşı taraf nasıl kabul edecek?
  senn kızına aynı şeyler yapılsa napardın?
  kızıda düşün kendinide düşün unutma zaten ynlıs bişiler yapmıssın bir yanlıs daha yapma sen tevbe et ve istiğfarda bulun .

 9. musab
  Hadis Öğrencisi
  tez 1:diyelim ki bu kızla evlenmedin sen.bu kız sırf evlendiğinde eşime ne derim diye düşünerek evlenmedi.çevresindeki evli ve mutlu çiftleri gördükçe morali bozulacak,hiçbir şeyden zevk alamayacak belki de.

  tez 2.bu kız başkasıyla evlendi eşine daha önce yaptığı hatayı anlattı ya da anlatmadı fark etmez.eşi her tartışmada sen zaten düzgün bir kadın olsaydın böyle böyle yapmazdın der mi?tabiki de der.belki kadın çok iyi bir eş olmuştur,kocasını mutlu etmeye çabalamıştır.zamanında bir hata yaptı ya o artık damga gibi durur kadının üzerinde.kocası ısıtıp ısıtıp önüne koyar.belki bebekleri de olmuştur.adamın ,sürekli kadının zamanında yaptığı hatayı yüzüne vurması bu evliliği bitirmiştir belkide.birde ortaya mutsuz bir ailede büyüyen çocuk çıktı.o çocugun her mutsuzluğunda payın olacağından süphen olmasın.

  tez 3.evlendiniz ve mutlu oldunuz.ne güzel en azından kız mahçup olmayacak sana.

  tez 4.evlendiniz ve ayrıldınız.

  uzatmak ,konudan konuya geçmek istemiyorum.ama şunu hatırlatmak istiyorum.bak dikkat ettin mi Allah bir kural koydu.kuralımız neydi nikah olmadan kadın erkek ilişkiye giremez.sen bu kuralı çiğnedin ve çıkmaza düştün.Allahın koyduğu her kuralın bir hikmeti olduğunu anladın mı şimdi?ama kıza zorla sahip olmadım ki diye saçmalayanlar bu gibi durumları düşünmek zorunda.

 10. quasar
  Üye
  aynen öyle çok yazık ettim kendime. Bu kızla asla mutlu olmam. Hayatımın en büyük yanlışı oldu. zaten bir büyük günah işledim. Birde kul hakkına girmek istemiyorum. Bence kul hakkı sadece para pulda olmaz. Bu durumda kul hakkıdır. Bunu öğrenmek istemiştim. Allah affetsin.

 11. musab
  Hadis Öğrencisi
  hangi durum kul hakkı onu anlamadım

 12. quasar
  Üye

  Reklam


  Bu kız yaptığı yanlışa rağmen umursamazca davranması ve benim böyle durumda onu bırakmayacağımı bilerek şu şekilde davranması normal mi.? Değil tabi ki Dediğim gibi aklı bu şekilde çalışıyor ve vazgeçilmez olduğunu sanıyor bu şeklide hareket ediyor. Ben zor kullanmayı seven bir insan değilim. akıl ile ortak bir yol bulmaya çalışırım. Ama ne zaman ki kibir aklın önüne geçerse o zaman şansım olmuyor. Yani demek istediğim şu: "ben işlediğim günahın farkındayım kul hakkı vs düşünüyorum ama o egosunun ve kibir yönünde hareket ediyor." bu durumda bulunan ve günah işlemiş bir müslümanın ne yönde hareket etmesi ve karar vermesi uygundur. Sonuçta devam edip evlenilip çok büyük yanlışlıklarada sebebiyet verilebilir. Aslında konu benim özel hayat meseleme döndü gibi ama eminim benim gibi durumda olup kararsız kalan bir çok insan vardır.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
sevgilimle ilişkiye girdim,  sevgilimle yattım,  sevgilimle ilişkiye girdik,  sevgilimle yattim,  sevgilimle zina yaptım,  sevgilimle yatmak istiyorum,  sevgilimle yattık