+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ana babama asi oldum çok pişmanım yardım edin. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. khrmn87
  Üye
  Reklam

  Ana babama asi oldum çok pişmanım yardım edin.

  Reklam

  Ana babama asi oldum çok pişmanım yardım edin. Mumsema Selamın aleykum .
  Arkadaşlar ben 14 yaşındayım.Anne ve babama bazen bir olaydan dolayı sinirleniyordum.Fakat bunun çok günah olduğunu öğrendim çok pişmanım. tevbe edersem günah silinir mi ? eğer tevbe ile siliniyorsa nasıl tevbe edicem . lütfen AYRINTILI bir şekilde açıklarmısnız . çok pişmanım ...yrdm

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Ana babama asi oldum çok pişmanım yardım edin.


  Reklam


  Anne ve babandan özür dile ve sonra Allaha, bir daha ana babana saygısızlık yapmayacağına söz ver.

 3. Ushaki
  Üye
  Yaşın henüz çok küçük.Bu yaşlarda yapacağın ibadetler Allah (C.C) katında çok daha makbul ve muteberdir.Anne ve babandan helallik alıp özür dilemen zaten en büyük temizlik olur senin için.Ardından da içinden nasıl geliyorsa,tüm samimiyetin,içtenliğin ve pişmanlığın ile tövbe edip af dilersen Allah (C.C) seni affedecektir inşallah.Bu tüm günahlar için de geçerlidir.Ama tabi en güzel olanı önce kalkıp bir taharetlenmek,ardından güzelce abdest alıp son olarak da iki rekat tevbe niyetiyle namaz kılmaktır.Daha ayrıntılı tevbe uygulamaları da vardır ancak bunların ayrıntısını ileride öğrenirsin zaten inşallah.

 4. khrmn87
  Üye
  Her ikinizden de ALLAH razı olsun . Teşekkür ederim

  Sayin khrmn87 tarafindan gönderilmistir.

  --------------------------------

  Merhaba. ben konu açmıştım siz cevap yazmıştınız anne babaya asi olmakla ilgili.
  Ben anne babamdan özür diledim ama dilemeden önce beya bir vakit geçti yani peygamber efendimizin bir hadisinde anne babaya isyan edenin namazları kabul olmaz diyordu o zaman o vakit arasındaki namazlarım kabul olmadı mı ?

 5. Misafir
  Annele ve babanla tartışmışsan,, onlarında kalbi kırılmışsa git özür dile. kalplerini kazanmaya çalış. Sen yeterki namazını kıl. dua et elbette rabbim seni duyar.. sen temiz kalplisin. Allah hepimizi temiz insanlarda eylesin. Amin!...

+ Yorum Gönder