+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Mevlananın bir sözü fıtrata ters mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  Reklam

  Mevlananın bir sözü fıtrata ters mi?

  Reklam
 2. imam
  Üye

  Cevap: Mevlananın bir sözü fıtrata ters mi?


  Reklam


  Nice sözler mevlanaya ait olmadığı halde altında MEVLANA yazmışlar.
  Elbette her sevdiğimizden sonunda ayrılacağız ama bu söz bu anlamda söylenmemişse doğru değil.

  halk arasında meşhur bir sözdür

 3. qwert12380
  Devamlı Üye
  Bu söz hadis mi? Hadis değilse sırf Mevlana dedi diye gerçek olacak hâli yok. Hatta sonradan uydurulmuş ve Mevlana dedi diye denmiş bile olabilir.

 4. Ushaki
  Üye
  Bu söz Hz.Mevlana'ya aittir ve anlamı,içeriği tasavvufi dir."Doğrudur" veya "Yanlıştır" gibi bir edepsizliğe girip de Hz.Mevlana gibi büyük bir veliye karşı saygısızlık yapmayacağım.Kimse kusura bakmasın ama onun bir sözüne karşılık verecek,hatalı veya eksik bulacak bir kişi tanımıyorum.

  Allah (C.C) katında muhattaba alınacak birisi için söylenen sözdür.Rabbine çok yaklaşan ama sevgide bir eş tutan kişi için söylenmiş,yani daha uzun mesafeler kat etmeden,bazı perdeleri aralayamadıktan sonra benim gibi bir avamı muhattap almayan bir sözdür diye çok üstünkörü,kabaca anlatıp konuyu kapatayim.

  Arkadaşlar siz siz olun Allah (C.C) katında mübarek olan velilere,evliyaullah'a karşı günümüz bilgisi ve kısırlığıyla "Dememiş olabilir?Uydurma olabilir?" gibilerinden ve özellikle "Sırf Mevlana dedi diye gerçek olacak hali yok" gibisinden maksadı aşan sözler söylemeyin.Onları yargılayacak ne yüreğimiz,ne bilgimiz,ne aşkımız,ne itikadımız ne de haddimiz vardır.

 5. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  mevlana peygamber degil sonucta !
  bu söz dogru anlamda kullanılmamastır.

+ Yorum Gönder