+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Peygamberimiz insanları açıktan ilk defa islam'a davet ettiğinde ilk büyük tepkiyi veren kimdir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. find
  Devamlı Üye
  Reklam

  Peygamberimiz insanları açıktan ilk defa islam'a davet ettiğinde ilk büyük tepkiyi veren kimdir

  Reklam

  Peygamberimiz insanları açıktan ilk defa islam'a davet ettiğinde ilk büyük tepkiyi veren kimdir Mumsema peygamberimiz insanları açıktan ilk defa islam'a davet ettiğinde ilk büyük tepkiyi veren kimdir

 2. musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: Peygamberimiz insanları açıktan ilk defa islam'a davet ettiğinde ilk büyük tepkiyi veren kimd


  Reklam


  en yakın akrabalarından başlayarak insanları imana davet et ayeti indiğinde peygamberimiz kendi kabilesini ve mekkedeki diğer tüm kabileleri çağırdı ve safa tepesinde onları imana davet etti.amcası ebu leheb, bizi bunun için mi çağırdın helak olası deyip taş atmak istemiştir.bu olabilir belki.ama ucu açık bir soru bu.tebbeb suresinin iniş zamanına bakacak olursakda bir şey söyleyemiyoruz.belki bu olay sırasında indi belki daha sonra.çünkü ebu leheb haddini o kadar aşmışki sure iniyor.

 3. melle
  Devamlı Üye
  Peygamberimiz açıktan ilk defa çağrı yapmaya başladığında yakın akrabalarından başlamıştır.İlk büyük tepkiyi amcası olan Ebu Leheb vermiştir.

+ Yorum Gönder
peygamberimiz insanlari aciktan islama davet edince ilk b,  peygamperimiz islama davetine ilk tepkiyi kim vermistir,  peygamberimizin akrabalarini islamiyete cagri vermesi