+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Islak bezle necaset / kir nasıl temizlenir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Turkkizi
  Üye
  Reklam

  Islak bezle necaset / kir nasıl temizlenir

  Reklam

  Islak bezle necaset / kir nasıl temizlenir Mumsema S.A Islak mendil veya islak bezle necaset temizlenirmi ? Vucuta olan necaset islak mendille temizlenirmi ?

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Islak bez kir


  Reklam


  Necaset ancak yıkamakla temizlenir.

 3. Adoo
  Üye
  necaset varsa o zaman hep duş mi alınmalı? yada nasil anlamaya gelir, yikamakla?

 4. Şema
  el-âsa limen âsa
  ne duşu biz duştan falan bahsetmedik
  turkkızı necaset nasıl temizlenir dedi bende yıkanmalı, silmek yetmez dedim
  O da hep bu konuyu sorup duruyor.

  Forumda necaset nasıl temizlenir konusunu aratıp okumak zor değil.

 5. Ushaki
  Üye
  Arkadaşlar,İslam dini kolaylık dinidir.Ancak belli bir tadil-i erkan'a da uymak gerek.Bazı durumlarda özür sahibi için kolaylıklar vardır.Doğrusu necaseten taharet de su ile temizlenmektir.Ancak çok kilolu,ameliyatlı,şiddetli bel ve eklem ağrılı ... gibi durumlarda,özellikle de şehirlerarası yolculuklarda suyu üstüne sıçratmadan temizlenmek,taharet almak kişi için çok zor,hatta bazen de imkansızdır.Bu gibi durumlarda kağıt havlu gibi şeyler ıslatılıp iyice temizlenmeye çalışılmalı ve ardından da kurulanmalıdır.Böylelikle özür sahibi kişi için necasetten taharet de tamamlanmış olur.Ama efdal ve doğru olanı elbette ki su ile temizlenmek,taharet almaktır.Kimin gerçekte özür sahibi olduğunu ise ancak Allah (C.C) ve kişinin kendisi bilir.

 6. Turkkizi
  Üye
  tabiki suyla temizlemek en iyisidir ama ben vucutta olan kirden bahsetmiyorum. mesela kapiya veya plastik bir maddeye kan (yada baska necis madde) bulasmis bunu temizlemek icin islak mendil kullanilir herhalde

+ Yorum Gönder