+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tevbe ettikten uzun bir süre sonra aynı büyük günahlara geri dönmek? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  Reklam

  Tevbe ettikten uzun bir süre sonra aynı büyük günahlara geri dönmek?

  Reklam
 2. Huzurİslamda
  Üye

  Cevap: Tevbe ettikten uzun bir süre sonra aynı büyük günahlara geri dönmek?


  Reklam


  yine tövbe edicen ama samimi olacan ve bu sefer işlemeyecen. tövbe edip bozmayı alışkanlık ediniyim deme ha.

 3. Ushaki
  Üye
  "Bir kişi bir günde yetmiş kere tevbe edip yetmiş kere de tevbesini bozsa,yine de Rabbi huzurunda ısrarcı sayılmaz" Hz.Ebubekir (r.a)


  Bizler yaratılış itibariyle nefis ile mücadele içerisindeyiz.Devamlı tevbe edip de bozmak azabı arttırmaz.Mühim olan gerçekten nasıl bir kalp ile tevbe edilip nasıl korunmaya çalışıldığıdır.Ancak bunu bir yap-boz oyununa çevirmemek,haşa dalga geçer gibi bir anlayış ile de yapmamak gerek.Tevbe den sonra azami derecede bu günahlardan uzak durulmaya gayret edilmelidir.Elbette ki unutacağız,tekrar yanılacağız,aynı hataları yapacağız.Unutulmamalıdır ki ilk unutan insan Hz.Adem (a.s) dır.Ancak sonra nasıl bir ihlas ile tevbe edip,nasıl pişman olduğu da malumumuzdur.

  Kişi gerçekten pişman olacak,gerçek bir samimiyet ile Rabbine yalvaracak,af dileyecek.Ardından bu günahı işlememek için var gücüyle sabredecek.Yine yanılırsa yine tevbe edecek.Milyon kere tevbe edip milyon kere de bozsa yine de tevbe edecek.Hiç bir günah Allah (C.C) ın rahmetinden daha büyük değildir.

+ Yorum Gönder