+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gayrimüslime üzülmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. vedatay
  Üye
  Reklam

  Gayrimüslime üzülmek

  Reklam
 2. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun

  Cevap: Gayrimüslime üzülmek


  Reklam


  ölen gayri müslim için ALLAH razı olsun denmez.

 3. Huzurlu
  Üye
  Gelin gayrimüslimleri bırakalım , kendi halimize ağlayalım...
  Selametle

 4. jerusselam
  Devamlı Üye
  Lut(a.s) şöyle demişti: “Keşke benim size karşı (savunacak) bir gücüm olsaydı veya güçlü bir kaleye sığınabilseydim.” (11.Hûd/81)
  Şimdi Lut(a.s)’a soralım: Ey Lut(a.s) ! Onlara yeten bir gücün olsa idi ne yapacaktın? . Bunun cevabını Allah(c.c)’tan ve Peygamberlerinden daha merhametli olmaya kalkışan timsah ruhlu sefillere bırakıyoruz.
  Kafirlere tebliğ amacının dışında merhamet edene Allah(c.c) merhamet etmesin.

 5. Ushaki
  Üye
  Gayrimüslim kişi kendi tercihine göre yaşamaış ve nasıl yaşadıysa öyle de ölmüştür.Ardından kişi hakkında üzülmek olabilir.Burada üzülmek den ziyade hangi sebepten ötürü üzüldüğümüz önemlidir.Kim bir başkasının cehennem azabı çekmesine sevinir veya üzülmez?Üzülmek elbette ki olabilir.Bunun daha büyük bir merhamet ile alakası yoktur."Keşke doğruyu görselerdi de kendilerine zulm etmeselerdi" gibisinden üzülmek gayet hakkanidir.İslamiyet henüz yeni yeni yayılır ve savaşlar yapılırken Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (S.A.V) in ölen,öldürülen kafirler için,mezarlıktan geçerken kabirde bir gayrimüslimin çektiği sıkıntılar için neler söylediğini hadislerde görebiliyoruz.Ebu Talip gibi sevdiği ve imanlı ölüp ölmediği konusu ihtilaflı olan amcası için Efendimizin (S.A.V) ardından nasıl dualar ettiğini de tüm İslam Tarihlerinde ve Siyer-i Nebi lerde okuyoruz.

 6. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  onlar tercihini yapmıs . ALLAH en dogrusunu bilir. sen onun için üzülecegine önce kndine bir bak nereye gidiyorum die kndine soru sor . günün muhasebesini ypmayı unutmayın her an ölümü düşünün. ALLAH ın merhameti büyüktür.

 7. jerusselam
  Devamlı Üye
  BAKARA SÛRESİ
  (63) Hani, (Tevrat ile amel edeceğinize dair) sizden sağlam bir söz almış, Tûr dağını da tepenize dikmiş ve "Sakınasınız diye, size verdiğimiz Kitab'ı sıkı tutun, onun içindekileri düşünün (gafil olmayın)" demiştik. keşke indirilen kur"anı kerimi görselerdi onu okuyup ona uysalardı müslüman olarak ölselerdi.o zaman üzülür dua ederdik.

+ Yorum Gönder