+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gss Sistemi ile Faiz Günahına Girmiş Oluyor muyuz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. qwert12380
  Devamlı Üye
  Reklam

  Gss Sistemi ile Faiz Günahına Girmiş Oluyor muyuz?

  Reklam

  Gss Sistemi ile Faiz Günahına Girmiş Oluyor muyuz? Mumsema Arkadaşlar, 1,5 sene önce hükümetin çıkardığı gss sistemi ile ssk sı bulunmayan ve işsiz insanlar ayda 213 TL ödemek zorunda bırakıldılar. Her geçen ayda devletin kafasına göre çıkardığı bu saçma sistemle faize biniyor. Kimsenin de haberi yok. 1 kere bile hastaneye gitmememe rağmen faizli olarak yaklaşık 600 TL borç gelmiş. Bazı arkadaşlara gelen borç 1500 TL üzerinde. Sormak istediğim şey ise 1 kere bile doktora gitmemiş bir kişi bu saçma sistem ile faiz günahına girmiş oluyor mu?

 2. imam
  Üye

  Cevap: Gss Sistemi ile Faiz Günahına Girmiş Oluyor muyuz?


  Reklam


  GSS sistemini herkes bilmiyor ki cevap versin.
  Az baktım ve çok yararlı bir sistem olduğunu öğrendim.

 3. qwert12380
  Devamlı Üye
  Alıntı imam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  GSS sistemini herkes bilmiyor ki cevap versin.
  Az baktım ve çok yararlı bir sistem olduğunu öğrendim.
  Yararlı veya zararlı ayrı bir konu. Bu faizden sorumlu muyuz?
  Ayrıca çalışmayan bir insanın zorla sigortalı yapılıp borçlandırılması hatta borçlanan insanın hiç haberi bile olmayıp borcun sürekli faize binmesi bence zararlı. 1 kere dâhi hastanaye gitmemiş hiçbir geliri olmayan bir insana sene sonunda 2000 TL den fazla devlete borcun var demek o insanı resmen enayi durumuna koymakla aynı.

 4. NuN
  Üye
  Zorla sigorta yaptırmak dogru değildir.
  Sistem insanların yararını düşünmüş ama zoraki olmamalıdır

 5. loser
  Üye
  Hiç hastaneye gitmememe rağmen benim de 400TL borcum varmış. 150TL de faiz binmiş. Devlet adeta işsizi soyuyor. Bu faizin günahı benim mi üzerime? Ayrıca işsizseniz buradan öğrenebilirsiniz. Benim de bugün haberim oldu.
  https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

 6. @hmet
  Üye
  Genel sağlık sigortası prim borcunuz : 487.54 TL’dir.
  Arkadaşın borcu var mı baktık gördüğünüz gibi

 7. loser
  Üye
  Alıntı @hmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Genel sağlık sigortası prim borcunuz : 487.54 TL’dir.
  Arkadaşın borcu var mı baktık gördüğünüz gibi
  Benim arkadaşımın 2800TL borcu çıktı. 25 yaşından küçük öğrenci olduğumuz için borcu sıfırlayabiliyormuşuz. Demek okula gitmeyen geliri de olmayan kişiye borç kitlenecek. Haraçtan farkı yok.

 8. halilcan
  Devamlı Üye
  Bu sistem rezalet bir sistemdir, paranız yok işsizsiniz ama sizden para alınıyor. Neymiş sağlığınız düşünülünüyormuş! Adamın parası yok parası ! Sağlık sorunu cekmeden önce adam açlıktan ölecek.

 9. qwert12380
  Devamlı Üye
  Gelir tespiti için 30 eylül son gün. Çoğu kişinin de haberi yok. İşsizseniz kesin yüklü miktarda devlete borcunuz vardır. Hem de kullanmadığınız bir şey için. Devlet artık işsizin babasının üç kuruşluk maaşına da göz dikmiş durumda.
  Ne kadar borcunuzun olduğunu için e-devletten bakabilirsiniz.

+ Yorum Gönder