+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cemaatle namaz ile ilgili soru Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sehervakti
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cemaatle namaz ile ilgili soru

  Reklam

  Cemaatle namaz ile ilgili soru Mumsema İmamdan önce rukuya gitmek ve ya secdeye gitmek demeyeceğim,malum imamı göremeyiz camide imam Aallahuekber der bizde secdeye varırız inşaallah fakat,benim aklıma bugün takıldı imam Allahuekber diyor ben secdeye gidiyorum ama ya imamdan önce alnım secdeye varırsa? Bu konudaki hükmü alabilirmiyim Allah razı olsun.İmam bacaklarını kırarken falan Allahuekber diyor çünkü bizde görmüyoruz direk secdeye varıyoruz işde sorumda bu benim Allahuekber sesini duyduğumuz halde hızlı hareketten dolayı/veya imamın yavaş hareketinden dolayı(bilemeyiz)imamdan önce secdeye alnımızı/burnumuzu koymamızın hükmü nedir?

  Allah razı olsun

 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Cemaatle namaz ile ilgili soru


  Reklam


  imamı göremeyenler bu durumdan sorumlu değil fakat imamı görenler ondan önce hareket edemezler.

 3. musab
  Hadis Öğrencisi
  imamlar zaten diğer rukuna geçerken intikal tekbirini söylerler.ama buna rağmen cemaatten bazıları imam intikal tekbirini getirmeden diğer rukuna geçiyorlar.yani imam istediği kadar geç tekbir versin arkasındaki saftaki bazı insanlar imamlar aynı anda hareket ediyor.

 4. sehervakti
  Devamlı Üye
  Ben arkalarda oluyorum zatende Allahuekber sesini duyunca hareketleniyorum, işde benim endişemde hareket ederken imamdan hızlı hareket etmiş olabilirmiyim diye ?

 5. musab
  Hadis Öğrencisi
  senin vesveseden başka bir şey değil

 6. sehervakti
  Devamlı Üye
  yine vesvese be

+ Yorum Gönder