+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İstimna Günah mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hafız Taha
  Emekli
  Reklam

  İstimna Günah mıdır?

  Reklam

  İstimna Günah mıdır? Mumsema
  Esselamun Aleykum ve Rahmetullah Allahın selamı ve rahmeti üzerinize olsun Hz Peygamber Muhammed Mustafa Abdullah S.A.V ümmetleri Sevgili mümin kardeşlerim.

  Benim ablalarıma ve abilerime sorum olacak daha ergenlik çağında olduğumdan dolayı çok fazla has duyuyorum bunu bitirmek kendimi doyurmak için istmna yapıyorum. Sonra gusul abdesti alıyorum. Büyük günahlardanmış galba ama herkez yapıyor bunu dünyanın %99.9 kesin kısa ve öz bir şekilde anlatırmısınız?


 2. silversoul
  Devamlı Üye

  Cevap: İstmna Günahmıdır?


  Reklam


  Herkesin yapmasi hicbir zaman olcu degildir. Nuh kavmindede herkes (kucuk topluluk haric) sirk kosuyordu sonlari ne oldu hepsi helak oldular. Hicbir zaman toplumun geneline bakip herkes bu gunahi isliyor deme cunku herkes isledigi gunahtan sorumludur. Burada esas olan cogunluk degil Allah'in emridir. Ancak o yaslarda bende senin gibi dusunuyordum ve gunahlari islerken aman canim herkes bu gunahi yapiyor diyordum. Ancak bunun seytanin bir hilesi oldugunu anladim. Cunku lut kavminde herkes escinsellik yapiyordu ve hepsi Lut as ve beraberindeki az kisi haric helak oldular. Eger bizde yasamimizda azginlari ornek alirsak o azginlar toplulugundan oluruz.
  İstimna alimlere gore zina tehlikesi olmadikca yapilmamalidir.
  İstimna cirkin birseydir cunku aklina evli olmadigin haram bayanlari getiriyorsun ve onlarla ilgili kotu dusunceler hayal ediyorsun. Sonrasinda seytan bunu kullanarak hayal ettigin bayana farkli gozle bakmani ve her bakisinda onunla cima ettigini hayal ettirebilir.
  İstimnadan kurtulmak için bayanlara mumkun oldugunca bakmamaya calis tv de sinifta cok dikkatli ol yaklasik 3 hafta kizlarin mahrem yerlerine bakmayinca( el ayak yuz disindaki yerler) zaten aklina istimna gelmez. Cunku insan nefsinin azmasi hayale gelen sehvet sacan bir kadina bakistir.

 3. imam
  Üye
  Bu gibi belden aşağı soruları sormadan önce 8 yıllık bu sitede bu konuda ne yazılmış ne cevaplar verilmiş bir bakın, sorunuza cevap yoksa ondan sonra konu açın ki aynı seyleri yazip durmayalim. Istimna zina endişesi olmadığı surece caiz degildir günahtır.

  Arama bölümüne "istimna" yazin ve arama yapin

 4. jerusselam
  Devamlı Üye
  forum kurallarına bu konuların yasaklandığı bildirilmiştir.
  zaten hükmünü biliyorsunuz bizden ne cevap bekliyorsunuz bilmiyorum.

 5. Hafız Taha
  Emekli
  Istimna zina endişesi olmadığı surece caiz degildir günahtır.
  açıklarmısınız tam olarka anlamadım ..

 6. jerusselam
  Devamlı Üye
  zinaya düşme durumu varsa yani şehveti galebe çalmış ve zina etme imkanı olmuşa bu durumda şehvetini teskin etmek için istimna yapabilir.

 7. Hafız Taha
  Emekli
  Zinayla hiçbir alakası yok şevhetle rahatlamak için yapıyorum bu günahmıdır? Zaten yaşım daha 15-16

 8. jerusselam
  Devamlı Üye
  Evet bu durumda günahtır.

 9. Hafız Taha
  Emekli
  Ama kendimi durduramıyorum ki nefsime hakım olamıyorum aklıma pis pis şeyler geliyor internetten baktım izlemek küçük günahmış gusul abdestli alınarak bu günah affedilirmiş. İstmna sonrasında direk gusul alsak olmazmı?

 10. jerusselam
  Devamlı Üye
  kötü şeylere bakma aklına pis pis şeyler gelemez.
  Allah ve yanında bulunan meleklerden utan!

 11. Hafız Taha
  Emekli
  Utanıyorum zaten ama hayatın dengesi bu iyi olsak kötüler bizi kötü duruma sokar. Yani ismna yapmasak izlesek günahmıdır hocam son soru olarak?

 12. jerusselam
  Devamlı Üye

  Reklam


  ciddi ciddi sordun bende sana sorayım

  başkasının namusuna bakmanın caiz olmadığını günah ve haram olduğu bilmiyor musun?

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
azmak gunahmi,  azmak günah mı