+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cemaat ve tekbir ile ilgili Soru Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sehervakti
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cemaat ve tekbir ile ilgili Soru

  Reklam

  Cemaat ve tekbir ile ilgili Soru Mumsema Ben cemaatle namaza niyet ettim uydum imama dedim imam tekbir getirdi, sesi kesinlikle duyduktan sonra ama gerçekten sesi duydum ama işde duyduktan sonra bende tekbir getirdim şimdi aklıma şu takılıyor imam dan önce ellerimi bağladıysam ve ya imam daha Allahuekber derken ellerimi hemen tekbir getirip bağladıysam sorun olurmu ,namazım olmuş olur mu?

  Allah razı olsun

 2. musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: Cemaat ve tekbir ile ilgili Soru


  Reklam


  imamla allah lafzını beraber desen ama ekberi imamdan sonra bitirsen namaza girmiş olmazsın.eğer allah lafzını imamdan evvel bitirirsen ve ekberi imamdan sonra bitirsen bile namaza girmiş olmazsın.imama yakın tekbir alacağım diye namaza giremeyen insanları biliyorum ben.dikkat etmek lazım.

 3. sehervakti
  Devamlı Üye
  Allah dedi diyelim imam ekber diyene kadar biz Allahuekber diyip girsek girmiş oluyomuyuz

 4. musab
  Hadis Öğrencisi
  kesinlikle hayır

 5. sehervakti
  Devamlı Üye
  o zamanda subhaneke yetişmiyooo

 6. silversoul
  Devamlı Üye
  yavas kildiran bir imamin oldugu camiiye gitme imkanin varsa oyle yap. yada imamdan subhaneke ve besmele icin muddet vermesini rica et.

 7. musab
  Hadis Öğrencisi
  sübhaneke eğer sen oyalanmadan imamın ardından alıyorsan ve yetişemiyorsan imamda hata.imamlar düşüncesiz olup jet gibi okurlarsa arkalarındaki hiçkimse okuyamaz zaten.bu durumda noluyor imamla beraber hatta imamdan evvel tekbir alıyorlar.bu durumdada namaz olmuyor.vebal imamdadır

 8. sehervakti
  Devamlı Üye
  neyse Allah'tan sünnette yarıda kalınca bişey olmuyor tabi okumak daha hayırlı bazende imam fatihaya başladığında tam sonundayım subhanekenin bende bari bitiriyim diyorum "ilahe ğayruk" diyip bitiriyom artık yapcak bişi yok...Bu arada okulda öğle arasına çıkıyorum hemen en yakın camiiye gitmeye çalışıyorum.

 9. musab
  Hadis Öğrencisi
  camiye gitmeye çalışman ne güzel.camiye giden tek genç sen değilsindir inşallah.

  imama güzelce söyle.10 saniye zaman daha tanısan çok güzel olacak diye.yok demez sanırım

 10. sehervakti
  Devamlı Üye
  Ya abim ben gerçekten onu diyecek kadar özgüvenim gelişmiş durumda değil malesef...s Bu durumada güleyimmi ağlayımmı bilmem 11.sınıftayım vaziyet bu.Allah utandırmasın demeden edemicem bu internetteki müstehcen içeriklerede çok takılıyorum offf bunu çaresini bi bulamadım tabi çaresi bellide uygulayamıyorum çaresini.s

+ Yorum Gönder