+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kul hakkı çok bunaldım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. nurs26
  Üye
  Reklam

  Kul hakkı çok bunaldım

  Reklam

  Kul hakkı çok bunaldım Mumsema merhaba arkadaşlar ben kul hakkina dikkat eden birisiyim fakat boş durmaktan mi bilemiyorum geçmise dair meseleler kafama sürekli takiliyor gunaha mi girdim diye düşünüyorum çocukken yerden para buldum onunlada birsey aldim sonra tanidigim arkadasimin parasi olduğunu öğrendim geride vermedim ergenlik öncesi günah olmazmis ben bu seferde acaba ergenlige girmismiydim diye düşünüyorum biliyorum ki lisedede disarda oynayan birisi degildim annem sadaka ver böyle seyler icin dedi o cocugu bulup gitsem versem bile biliyorum bitmeyecek bu sefer de baska birsey beni gunlerce mesgul edecek ne yapmaliyim

 2. Muhammed
  الله اكبر

  Cevap: Kul hakkı çok bunaldım


  Reklam


  Tabi ki her insanın mutlaka kul hakkı olup olmadığına bakması lazım.Peygamberimizin tavsiyelerinden birinde şehid bile olsa üzerinde kul hakkı olanlar bekletilirler hakkını ödedikten sonra cennete girerler.
  Küçük yaşta bir hata işlediniz bu hatayı telafi ede bilirsiniz, eğer parasını aldığınız kişiyi tanı yorsanız, ona durumu anlatın helallik dileyin.Bu durumdanda çekinmeyin öteki dünyada bunun vebali çok daha büyük ve ağır gelir.Şayet parasını aldığınız kişiyi tanımıyorsanız onun adına aldığınız para kadar veya fazlasıyla sadaka verin ve allahtan istiğfar dileyin.
  vesselem...

 3. silversoul
  Devamlı Üye
  Guzel kardesim kul hakkindan once Allah hakki gelir. İnsanlarin ekseriside Allah hakkini unutmus kul hakki pesinde kosmakta. oncelikle ''kul" olmaliyiz. Allah insanlari kendisine kul olsun diye yaratmistir. Bizler once kul olmaliyiz. Abdullah olmaliyiz. Kul olduktan sonra kul hakkina dikkat etmeliyiz. Cunku ayette Allah sirk haric diledigi kimseler icin diledigi gunahi bagislar diyor.
  ayette belirtildigi uzre Allah'in affetmeyecegi tek gunah şirktir.
  Şirk uzre olen musrik ebedi cehennemliktir. Allah hepimize muvahhid olarak can vermeyi nasip etsin.

+ Yorum Gönder