+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Aşk Acısı Nedir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. By JoKer
  Üye
  Reklam

  Aşk Acısı Nedir

  Reklam

  Aşk Acısı Nedir Mumsema Esselamu aleykum verahmetullahi veberakatuhu.

  Allah'ın selam ve rahmeti mağfiret ve hidayeti hepmizin üzerine olsun.

  Merhaba arkadaşlar, size bir derdimi anlatacağım, inşaAllah dermanını verirsniz. Allah yardımcı olanlardan razı olsun.

  Ben çok eskilerden akrabamdan bir bayanı çok sevdim. Nasıl sevdim. Sadece 3-4 kez görüşmemize rağmen ben ona aşık oldum ama kimseye söyleyemedim. Karşılıksız ama güzel bir sevgiydi. Öyleki ona duyduğum bu muhabbet ile adeta ibadetlerim daha da yoğunluk ve haz gösteriyordu. Yani dahada zevk alıyordum. Ne zaman ki bazı insanların aklına uyup, kalkıp ona neler yaşadığımı anlatan bir mail attım 6 sayfa yazdım. herşeyi baştan sonra anlattım. Ben zaten en baştan onun beni kabul etmeyeceğini ve hatta beni sevmediğinide biliyordum.

  Velhasıl kelam düşündüğüm gibide oldu. Kabul etmedi. Baktım olacağı yok unutmaya karar verdim. Ama dostlar o gün bugündür acı içerisindeyim. Hayattan bıktım usandım. Hergün dua ediyorum. İbadetlerimden ozaman ki gibi haz alamıyorum. Allah'ıma hergün dua ediyorum. Unutamıyorum. Ne yaptıysam olmadı. Tam bir buçuk yıl oldu bugün ama hala aklımda o var.

  Nereye gitsem, nerede kalsam. Aklımda hep o, Yatarken kalkarken Utanıyorum Allah'tan onu düşündüğüm kadar Allah'ı anmadım.

  Nolur bana yardım edin. Bediüzzaman hazretlerinin bu konuyla alakalı sohbetini dinledim. Okudum. İşe yaradı bir zaman. Ama sonrası yine hüsran olmuyor. Yapamıyorum. Her geçen gün kahroluyorum. Kalbime söz geçiremiyorum. Nasıl sevmişim. Ama gidipte ona bunu da söyleyemiyorum. Zaten görüşmüyoruz. Hiçbirşekilde. Dile kolay 10 yıllık bir sevgi ve karşılıksız.

  Umarım tecrübeli veya bana bir derman verecek varsa lutfen söyleyin. Bundan kurtulmak için bir dua var mıdır?

  en güzele emanetsiniz.

  Selam ve dua ile..

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Aşk Acısı


  Reklam


  Allahtan daha hayırlısını dile ve sabret
  __________________________________________
  Bu arkadaş Allah askını bulamamış. Birinci sıraya sevdiğini almış Allah daha sonraki sıralarda. keşke onu Allah'a davet etseydin ve Allah'tan çok başkasını sevmenin sirk olduğunu anlatsaydın.
  şüphesiz ki
  Allah'ı bulan neyi kaybetmiş ki Allah'ı kaybeden neyi bulmuş ki.

  mail üzerine kilitli konu açıldı

 3. By JoKer
  Üye
  Sürekli tevbe ediyorum, inşaAllah düzelir durumum. Allah herkese içinde de bana merhamet ve rahmet eylesin.

 4. silversoul
  Devamlı Üye
  Aziz kardesim; Kalp Allah icindir. İnsanin asik olmasi gerek aslinda yaratilmis olan degil onu yaratip ona sekil verendir. Senin begendigin o sureti o bedeni o akli o kasi gozu ve o kalbi yaratip duzene koyan Allah'tir. Oyleyse sen Allah'a asik ol. Allah'a baglanan kul Allah'in takdirine razi olur Allah sana o kizi vermediyse bir hayr vardir. Belki seni Allah'tan uzaklastirip, tamamen kalbini kizin sevgisiyle doldurma diye Allah sana nasip etmemis olabilir.
  Allah mealen buyuruyorkiiz birseyi cok istersiniz ama sizin icin sonu hayrsizdir siz birseyi hic istemezsiniz ama sonu sizin icin hayrlidir Allah bilir siz bilmezsiniz.
  Bu dunya hayati guzellik hepsi grlip gecicidir. Bir insan Allah rizasi icin sehvetini birakip Allah yoluna girerse onu Allah katinda degeri artar. Allah'tan hayrlisini iste.
  Gercek aşk Allah askidir. butun guzellerin olanca guzelligi Allah'a aittir.
  Kimi insanlar var sevgilisi icin gecelerce uykusuz kalan ama Allah icin 1 gecesini infak etmeyen
  Allah kalbte Allah'tan daha cok baska sey sevmeyi haram kilmistir.
  ayette mealen buyuruluyor ki
  TEVBE 24:Onlara de ki:Eger babalariniz,ogullariniz, kardesleriniz, kadinlariniz, akrabalariniz, kabileniz, elinize gecirdiginiz mallar, kesada ugramasindan korktugunuz bir ticaret, hosunuza giden evler size Allah ve resulunden ve O'nun yundaa cihaddan dahasevgili iseartik, Allah'in emri gelinceye kadar bekleyin. Allah fasiklar guruhunu hidayete erdirmez.

 5. By JoKer
  Üye
  Allah razı olsun kardeşim, bu yazdıklarını çok iyi biliyorum ama bilmee rağmen aklımı kullanamıyordum. Gerçektende gaflet deryasına dalmışım. Allah'ı unutmuşum. Gerçektende ben kendimi helak etmişim. Allah razı olsun. Gerçektende bu olaylardan önce hiç tamin etmediğim insanlar beni sevmmişti ama Allah'tan korktuğum için hçbirisini kale almadım. Ama bunda takıldım kaldım. İnşaAllah düzelecek. Herşeye yeniden başladım. Artık gönlümde ilk sıraya Allah'a koydum ne olursa olsun oradan çıkarmayacağım.

  Sizlerden de Allah razı olsun, Allah rahmetiyle muamele eylesin. Tekrar teşekkürler.

  Selam ve dua ile.

 6. Misafir
  tabi aşk ateşiyle yanmadığın için böyle oturduğun yerden ahkam kesebiliyorsun kolaysa önce o ateşe elini sok sonra yüreğini bak bakalım nasılmışşşşş

+ Yorum Gönder
aşk acısı allahtan mıdır