+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şirk günahı nedir? Kısaca Şirk Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  BurakDündar
  Emekli
  Reklam

  Şirk günahı nedir? Kısaca Şirk

  Reklam
 2. 2
  Hafız Taha
  Emekli

  Cevap: şirk günahi


  Reklam


  Allah korusun. Herşey affedilir kul hakkı affedilmez..

 3. 3
  Hoca
  erimeye devam...
  Şİrk Ne Demek Kısaca

  Şirk, Yüce Allah'ın ilahlığında, sıfat ve fiillerinde ve Rab oluşunda ortağı, benzeri ve eşinin olduğunu kabul etmeyi ifade eder. Yapılan ibadetlerde Allah'tan gayrısını gözetme ve riya gibi kötü hasletler için de şirk kelimesi kullanılmıştır. Allah'a şirk koşmak günahların en büyüğüdür.
  (Buharı, Edeb, 6; Müslim, Îmân, 38).
  __________________________________________________ _____________

  Küfür ve şirk içinde bir hayat yaşayan kişi eğer böyle bir hayattan vazgeçer, tevbe eder, İslâm’a döner, Rabbine yönelir ve onun istediği bir hayatı yaşamaya başlarsa işte o zaman Allah da onun küfür ve şirk günahlarını affedecektir. Yâni şu anda ve her za*man insanların dönüş imkânları vardır, tevbe imkânları mevcuttur. Ama önlerinde böyle bir dönüş imkânları varken bir kimse bu fırsatı kullanmayarak, Allah’ın kendisi için açtığı bu rahmet kapısından istifade etmeyerek küfür ve şirk içinde ölüp giderse, kâfir ve müşrik olarak Allah’ın huzuruna gelirse, Allah’ın razı olmadığı bir hayat yaşamış olarak huzura çıkarsa artık Allah onu affetmeyecektir.


 4. 4
  Misafir
  bencede çok güzel bir şey ifade edlmiiş

 5. 5
  Misafir
  Çok güzel olmuş. Ben cok beğendim.

 6. 6
  Misafir
  arkadaşlar aslında şirk in ne demek olduğunu bilmiyordum ama öğrendim.

 7. 7
  Misafir
  Vesvese gbi bişey oldu yani sanki bişey putmuş gbi BN bişey söyledm ona ama birden aklımdan geçti gerçekten medet umma vb gbi değil sadece o şeg putmuş gbi aklıma geliyodu bi söz sögledim ama istemli değil birden aklımdan geçti ve BN öyşe bişey söylemem bu vesvese mi?

+ Yorum Gönder

şirk nedir kısaca

şirk ne demektir kısaca