+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bayanlara bakmak günahmıdır harammıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hafız Taha
  Emekli
  Reklam

  Bayanlara bakmak günahmıdır harammıdır?

  Reklam

  Bayanlara bakmak günahmıdır harammıdır? Mumsema Esselamun Aleykum ve Rahmetullah Rabim Yardımcınız Olsun.

  Mumin kardeşlerim ben okuldayken okulda merdeven çıkarken sınıf içinde dolaşan öğrenci , öğretmen olsun nefsim ile kavga ediyorum istemeden olsa bayanların arka tarafına gözüm kayıyor. Ben yapıyorum direk gözümü çeviriyorum ister araba çarpsın gözlerimi aniden kapıyorum dua ediyorum sizden ricam bunlarla nasıl baş edebiliriz istemeden bakmak günah , haram yada kul hakkımıdır?

 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Bayanlara bakmak günahmıdır harammıdır?


  Reklam


  Kadınlara bakmaktan dolayı kul hakkı olur mu?  ALEYKUM SELAM VE RAHMETURULLAHİ VEBEREKATÜHÜ

  birinci bakış şeytandandır diğer bakışlar ise devamlı olarak birkaç sefer bakıp durmaktır.buda senin aleyhinedir.Harama bakan erkek haram işlemiş olur. Kadın açık saçık giyinmiş ve kendini gizlemiyorsa bu kadına bakan erkekler haram işlemiş olsada bakan ve bakılan ararsında herhangi bir kul hakkı söz konusu olmaz. Kadın kendini gizlemiş olduğu halde, erkeğin kasten, tecessüs ederek kadının mahrem yerlerine bakması sonucu bakan erkek hem haram işlemiş hemde kul hakkına tecavüz etmiş olur. Bu kişinin hem tevbe etmesi hemde kadından helallik dilemesi gerekir.

  bir bayana iliştiğin zaman,gözlerini ayırmadan bakıp durmamalısın başını çevirmeli.ve Böylece şehvetle bakma sınırına da yaklaşmamış olursun.

 3. Hafız Taha
  Emekli
  şehvetle bakmadım nefsim izin vermiyor. Gözlerimi kapıyorum direk çeviriyorum başımı..

+ Yorum Gönder
sehvetle bakmak kul hakkimi