+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah'tan hayırlısıyla sevdiği kişiyi istemek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  emrek
  Üye
  Reklam

  Allah'tan hayırlısıyla sevdiği kişiyi istemek

  Reklam

  Allah'tan hayırlısıyla sevdiği kişiyi istemek Mumsema Merhabalar sürekli takip ediyordum bu forumu. Yeni üye oldum ve sizlerden bir bilgi almak istedim.

  Aşık olduğum ve rüyalarıma girecek kadar aklımdan çıkmayacak kadar sevdiğim biri var. Ve bütün namazlarımda dua ederim.

  Sorum şu okunması için eşden dosttan dua istesem nasıl ve hangi duayı istemek doğrudur.

  Ayrıca namaz ve dua yerine birşeyin hayırlı olarak olması için oruç tutulur mu? tutulursa nasıl niyet edilmeli ve ya başka ne yapılmalı. Allah'dan başka sığınacak bir kapım yok. Ve ne yapılması gerekiyorsa bilmek ve yapmak istiyorum.

  Şimdiden Allah razı olsun.


 2. 2
  sahabeyolunda
  Üye

  Cevap: Allah'tan hayırlısıyla sevdiği kişiyi istemek


  Reklam


  hoş geldin sefa getirdin kardeşim öncelikli olarak şunu bilgi Allahu zülcelal sana takdiratta kaderde ne yazmışsa osana gelecektir Allahu zülcelalin sevgisi için ve rızası için ibadet taat et başkası için değil yoksa kabul edilmez. dua ediceksende ya rabbi bena hayırlı bir eş nasib et diye dua et ama bilesin ne yaparsan yap nasibin seni bulur şaşmaz vallahi bu böle.

 3. 3
  emrek
  Üye
  Evet soruyu biraz yanlus sordugumu farkettim. Peki bunun icin nasil dua edilmeli ne yapilmali. Kader Allahin elinde fakat biz kaderimiz ne olacak diye hic birsey yapmayallimmi.

 4. 4
  Şema
  Moderatör
  Beğendiğiniz biri olduğunda gidin onu isteyin yol budur
  Nasipse olur nasip değilse ne yaparsanız da olmaz
  Herkesin başından geçmiştir
  Bunu isyana götürecek kadar buyutmeyelim
  Nice insanlar sevdikleri halde kavusmadilar

 5. 5
  musab
  Hadis Öğrencisi
  kaderi doğru anlamak lazım.teşbihte hata olmaz.allah senarist bizler ise senaristin yazdığını aynen oynayan oyuncular değiliz.allah benim şuan bu yazıyı yazacağımı bile ezelde biliyordu.bunda şüphe yok.ama fark şu.ben bu yazıyı kendi irademle yazıyorum.cebir yani zorlama yok.allahın ezelde bilmesi beni bir işi yapmama zorlamıyor.anlatabildim mi bilmiyorum?

 6. 6
  emrek
  Üye
  Olay farkli nedenlerini soyleyemeyecegim seyler. Basit siradan olagan bir durum degildi. Bir pay cikarmakti ama im fakat kati ve bildigim seyleri tekrar duydum sadece. Tskler

 7. 7
  Misafir
  kardeşim kalpler ancak Allah'ın elinde bu bil yeter Allah'ın her şeye gücü yeter.

 8. 8
  Misafir
  Kardeslerim,Allahi bilip bilmeden yargilamayin yeter.Allah ssenarist olup,bize rol oynamak verseydi,gunahlarimiz alnimiza yazilardi.Amma boyle degil!!!!Mesela,sinava calisma,sonra da kismet,0 aldim de.Oha kardesim.Ya ana baba hakkina girdin.para harcadi,okutuyor,sense okumuyorsun.Ssenariyi yazan sizsiniz.Allah onayliyor hepimizi.onerdi O bizi.Bu bu bu olmaz dedi.zinada helal yok dedi.zina yapmayin dedi.Allah kaderde iki seyi deyismiyor.Esini.olum tarihini.Bunlar istisna her sey kendi elinde.Allah rizasiyla beraber tabii ki.I onayliyor.Amma unutmayin.OYLE BIR MAHKEMEYE CIKACAGIZ KI,HAKIMIN KENDISI SAHIT OLACAK

 9. 9
  Misafir
  Kaderi değiştiren tek şey dua değil midir ? Rabb'imiz belki kaderine yazdı ve dua etmeyi vesile kıldı kim bilebilirki bunu sen dua et kardeşim Allah büyük

 10. 10
  Misafir
  Selam. Mesela ben ömrüm boyunca yapayalnız kalsam ne olur. Yani hiç sevdiğim biri olmasa. Gunahmı

 11. 11
  Misafir
  Merhaba ben bir kızı çok seviyorum.Bunu biliyor ama bana bakmıyor.Bende Allah'a dualar ediyorum hayırlısıyla nasip et diye.Ama ne zaman dua etsem o gece onu rüyamda bana Allah'a şükürler olsun artık seninleyim dedi.Acaba bu işaretmidir?

 12. 12
  arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Merhaba kardeşim. Bu rüyaların özel bir anlamı yoktur sen Allah'tan hayırlısını sana nasip etmesi için dua etmelisin en doğru şey budur.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu

allahtan sevdiğini istemek

sevdiğini allahtan istemek

allahtan sevdiğini istemek için dua

allahtan sevdiği kızı istemek

sevdiğin kişiyi allahtan istemek

allahtan sevdiğini dilemek

birini allahtan istemek