+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İstemeden Boşaldım.. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hafız Taha
  Emekli
  Reklam

  İstemeden Boşaldım..

  Reklam

  İstemeden Boşaldım.. Mumsema Esselamun Aleykum ve Rahmetullah Mumin kardeşlerim ve abilerim ablalarım. Ben kaç günden beri 1-2 haftadan beri nefsime hakim olmak istiyorum dua ediyor rabbime sığınıyorum biliyorsunuz ergenlik çağında hormonlar tavan yapıyor. Bende baya kaşınmaya başlamıştım kendime hakim olmak istiyordum öyle böyle masturbasyon yaptım ama boşalmadım. Gittim banyo yaptım şeytan baya vesvele veriyor arkadan nefsim ittiriyordu . Bende Rabbime sığındım şeytanı dinlemedim banyodan çıkmak için son dakkalar abdest alıp çıkıcaktım ki son kez bidaha deyım dedım istemeden geldi. Banyo yaptığım için tekrar köpük felan yapmadım direk farzları yapıp su döktüp sizce böyle olurmu? Ve sonra abdest aldıkdan sonra burnumdaki sivilcede bakayım dedim direk kan sıcradı abdestim bozuldumu?

 2. sehervakti
  Devamlı Üye

  Cevap: İstemeden Boşaldım..


  Reklam


  Senin cevaba gelirsek kardeşim yanlış anlamadıysam burnum kanarsa güsülüm sahih olurmu diyorsun
  cevabı ;Gusül abdesti alırken kişinin burnu veya başka bir yeri kanarsa veya küçük abdestini bozacak herhangi bir şey meydana gelirse, gusül abdestine devam eder, guslünü tamamlar. Guslü sahih olur, ama küçük abdesti bozulmuş olur, tekrar normal abdest alır. (Reddu’l-Muhtâr, c.1)

  Anlayacağın gusülün olur inşaallah fakat normal abdestin kanama oldu ise burnunda ve ya başka bir uzvunda ve dağıldı ise abdestin bozulmuş olur.

 3. merhaba
  Devamlı Üye
  Terbiyesizce soru sormayın

  Terbiyesizlik eden şeyinden çıkan her damlayi buraya yazanlar ve destek verenlerdir.
  Forum kurallarinda belden asagi soru sormak yasaklanmış bir okuyun

 4. sehervakti
  Devamlı Üye
  Adam nefsiyle mücadele etmiş yenik düşmüş terbiyesizce soru sormayın diye bi saçmalık yok kardeşim asıl siz terbiyesizce cevap vermeyin,kardeşimiz sorusunun cevabını öğrenmek istiyor biliyorsan cevap verirsin ama şayet bilmiyorsan bu senin işin değil, sitenin bununla ilgilenen adminleri var bakarlar uygun görmezseler ikaz eder ve kaldırırlar böyle saçma hareketlerle insanları dinden uzaklaştırmayın...Dinimizde soru sormanın terbiyesiz olanı yoktur şayet bi dalga geçme işi yoksa tek amaç öğrenmekse...


  Kardeşim emin olduğum bi konuda senle tartışmak istemem lakin saçma konuşuyorsun insanlar burda yaptıkları yanlışları soruyorlar ve bu yanlışların neler olduğunuda söylemek durumundadırlar.Dediğimi tekrarlıyorum dinde (öğrenmek için,ilim için) sorulan sorunun ayıbı yoktur!!!

 5. Hafız Taha
  Emekli
  Allahın Rahmeti üzerinize olsun teşekkür ederim.

 6. Misafir
  Hocam selamun aleykum.kendimi tatmin etmek icin bosalmak icin degil penis imi oynadim sonrasinda meni geldi gusül gitti amacim güsul bozmak degil di ama bozuldu
  oructum
  Kaza mi gerekir yoksa oruc bozulmadi mi

 7. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Artık bu durumda elinle müdahale ettiğin için orucun bozulmuştur sana bir gün kaza gerekir ve gusül abdesti almalısın.

+ Yorum Gönder
istemeden boşalıyorum,  gusül aldıktan sonra istemeyerek boşalmak,  kendime hakim olmadan bosaldim