+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kim dinini değiştirirse onu öldürün Hadisini yorumlayabilir misiniz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hoca
  erimeye devam...
  Reklam

  Cevap: "Kim dinini değiştirirse onu öldürün" Hadisini yorumlayabilir misiniz?

  Reklam  Cevap: "Kim dinini değiştirirse onu öldürün" Hadisini yorumlayabilir misiniz? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: "Kim dinini değiştirirse onu öldürün" Hadisini yorumlayabilir misiniz?
  Mum sen "Hadisler neyine yetmiyor?" demissin. O zaman sana soruyorum Hadisi Kurandan üstünmü görüyorsun apacIk ayetler varken sen hadislerimi öneriyorsun .AllahIn hadisinden sonra hangi hadise uyorsun ?

  Allaın hadislerinden hangilerine mi uyuyorum:
  Örnekler:

  Ahzab Süresi 36. ayet

  "Allah ve Resulü, bir işte hüküm verdiği zaman, artık inanmış bir erkek ve kadına, o işi kendi isteklerine göre seçme hakkı yoktur. Kim Allah'a ve Resulüne karşı gelirse, apaçık bir sapıklığa düşmüş olur."

  64. Sure (Tegâbün Suresi), 12. Ayet
  Allah'a itaat edin, peygambere de itaat edin. Eğer yüz çevirirseniz, bilin ki elçimize düşen sadece apaçık bir tebliğdir.

  33. Sure (Ahzâb Suresi), 70. Ayet
  Ey iman edenler! Allah'a karşı gelmekten sakının ve doğru söz söyleyin ki Allah sizin işlerinizi düzeltsin ve günahlarınızı bağışlasın. Kim Allah'a ve Resülüne itaat ederse, muhakkak büyük bir başarıya ulaşmıştır.

  48. Sure (Fetih Suresi), 17. Ayet
  Köre güçlük yoktur, topala güçlük yoktur, hastaya güçlük yoktur. (Bunlar savaşa katılmak zorunda değillerdir.) Kim Allah'a ve Peygamberine itaat ederse, Allah onu, içlerinden ırmaklar akan cennetlere koyar. Kim de yüz çevirirse, onu elem dolu bir azaba uğratır.

  3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 32. Ayet
  De ki: "Allah'a ve Peygamber'e itaat edin." Eğer yüz çevirirlerse şüphe yok ki Allah kafirleri sevmez.

  3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 132. Ayet
  Allah'a ve Peygambere itaat edin ki size merhamet edilsin.

  4. Sure (Nisâ Suresi), 59. Ayet
  Ey iman edenler! Allah'a itaat edin. Peygamber'e itaat edin ve sizden olan ulu'l-emre (idarecilere) de. Herhangi bir hususta anlaşmazlığa düştüğünüz takdirde, Allah'a ve ahiret gününe gerçekten inanıyorsanız, onu Allah ve Resûlüne arz edin. Bu, daha iyidir, sonuç bakımından da daha güzeldir.

  4. Sure (Nisâ Suresi), 69. Ayet
  Kim Allah'a ve Peygambere itaat ederse, işte onlar, Allah'ın kendilerine nimet verdiği peygamberlerle, sıddıklarla, şehidlerle ve iyi kimselerle birliktedirler. Bunlar ne güzel arkadaştır.

  5. Sure (Mâide Suresi), 92. Ayet
  Öyleyse Allah'a itaat edin, peygambere itaat edin ve Allah'a karşı gelmekten sakının. Şayet yüz çevirirseniz bilmiş olun ki elçimize düşen sadece apaçık tebliğdir.

  9. Sure (Tevbe Suresi), 71. Ayet
  Mü'min erkekler ve mü'min kadınlar birbirlerinin dostlarıdır. İyiliği emreder, kötülükten alıkoyarlar. Namazı dosdoğru kılar, zekâtı verirler. Allah'a ve Resûlüne itaat ederler. İşte bunlara Allah merhamet edecektir. Şüphesiz Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

  24. Sure (Nûr Suresi), 56. Ayet
  Namazı dosdoğru kılın, zekatı verin, Resüle itaat edin ki size merhamet edilsin.
  ______________________________________

  Ben Peygamberin getirdiği kuranı kabul ederim ama Peygamberin kuranı izah eden sözlerini kabul etmiyorum diyen kişi ahmaktır/cahildir.

 2. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun

  Cevap: "Kim dinini değiştirirse onu öldürün" Hadisini yorumlayabilir misiniz?


  Reklam


  dini bilmeyenler yorum yapmasın gidip akaid derslerine katılsınlar ehli sunnet hocalarınada laf atmasınlar selametleeee

 3. Misafir
  Allah ve resulüne itaat edin.

 4. Misafir
  allah kitabında mürdetler için şöyle buyurur...Ey Muhammed! Sana haram aydan ve o ayda savaşmaktan soruyorlar. De ki: O ayda savaşmak, büyük bir günahtır. Bununla beraber Allah yolundan alıkoymak, O'nu inkar etmek, insanları, Mescidi Haram'dan menetmek ve halkını oradan çıkarmak, Allah yanında daha büyük bir günahtır ve fitne, öldürmekten daha büyük bir vebaldir. Onlar, güçleri yeterse, sizi dininizden döndürmek için sizinle savaşmaktan hiçbir zaman geri durmazlar. Sizden de her kim, dininden döner ve kâfir olarak can verirse artık onların bütün amelleri, dünyada ve ahirette boşa gitmiştir. İşte onlar, cehennemliklerdir. Onlar orada ebedi olarak kalacaklardır.ve buna karşılık uydurulmuş dinin öncüleri aallahın resulune isnad edlerek mürdetleri öldürün deydirtmiş.dikkat ediniz ki indirilen din herşeyi apaçık anlayasınız diye indirdim diyor...

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
her kim dinini değiştirirse onu hemen öldürünüz,  buhârî cihâd 149 ayeti,  murted hadis,  dinini değiştireni öldürün hadisi,  cihad 149,  kim dinini değiştirirse onu öldürün