+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Emri bil ma'ruf nehyi anil münker kimler yapabilir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sahabeyolunda
  Üye
  Reklam

  Emri bil ma'ruf nehyi anil münker kimler yapabilir?

  Reklam

  Emri bil ma'ruf nehyi anil münker kimler yapabilir? Mumsema selamun aleykum iyiliği emredip kötülükten sakındırmak her müslümanın yapması gerektir.sokaklarda içki içen insanlar görüyoruz el ele tutuşan gençler var onları uyarmam üzerime vacip midir ?
  2.sorum ise değerli hocam namaz kılmayan komşularımız var bunlarla aramızda samimiyet var namazı tebliğ ettiğimiz halde tamamıyle başlamadılar nasıl tavır takınmamız gerekiyor?
  3.sorum yılbaşında insanlar Allahu zülcelale isyan ederken zevk ve eğlence peşinde koşarken bizler güzel yemekden sakınıp sevmediğimiz yemekleri mi yapalım yoksa herzamanki ne iyiyorsak onumu?Allah razı olsun değerli mumsema yöneticileri ve görevlilerinden tüm müslümanlardan.

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Emri bil ma'ruf nehyi anil münker kimler yapabilir?


  Reklam


  1- Herkes gücü nispetinde iyi emretmek ve kötülüğü sakındırmakla görevlidir. örnekte verilenden sorumlu değilsin nedeni ise buna gücün yetmez.
  2- Namaza davet edin ama sıkmadan usandırmadan, sevdirerek olsun. Anlatmakla da yetinmeyin kitaplar verin yada sohbetler izletiverin.
  3- Bizim için bir gün bitip diğer gün başlıyor, yılbaşının hiç bir değeri yoktur normal hayata devam....

 3. sahabeyolunda
  Üye
  cezakumullahu hayren kesiran değerli hocam.

+ Yorum Gönder