+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Evlilik ile İlgili Bazı Sorular ve Sorunlar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. qwert12380
  Devamlı Üye
  Reklam

  Evlilik ile İlgili Bazı Sorular ve Sorunlar

  Reklam

  Evlilik ile İlgili Bazı Sorular ve Sorunlar Mumsema 1) Evlenmesi farz olan kişiler evlenene kadar her gün oruç mu tutmalı? Ben genellikle imsak-akşam vakti arası değil de akşam-imsak arası sürede malesef kötü ve haram şeylere ilgili oluyorum. Uyku sorunum olduğu için erken uyuyamıyorum. Erkenden yatağa yatsam daha beter oluyor. 2-3 saat yatakta bi sağa bi sola dönüyorum. Özellikle ramazan aylarında imsak vaktine kadar uyumuyorum. Hem uyku sorunu hem de uyandıktan sonra hiçbir şey yiyemiyorum. Yani orucun bi etkisi kalmıyor. Akşam-İmsak arası nasıl haramdan korunabilirim?
  2) En büyük sıkıntım ise 4-5 sene platonik olarak sevdiğim kız başka birisiyle evlenmek üzere. Kafayı yemek üzereyim. Neredeyse her gün ağlıyorum. Bu sıkıntıdan kurtulmak imkansız geliyor ama nasıl kurtulabilirim. Başka bir kızla evlenmek asla istemiyorum. Sırf şehvet hissi için evlensem bile hissi giderdikten sonra felaket üzüntü basacak. Çok iyi biliyorum. Delirmek üzereyim arkadaşlar. Bunların hepsi de benim çekingenliğim ve utangaçlığım yüzünden. O beni delirtiyor.
  3) Son olarak ben nasıl evleneceğim? Artık yaşım geldi. Max 2 sene sonra filan evlenmem lazım. Ama bu utangaçlık yüzünden bırakın gerçek hayatı rüyada bile kızlarla konuşamıyorum. Arkadaşlarım bile dalgaya vuruyorlar. Senin evlenmen imkansız diyorlar. Görücü usulüne ise hiç bulaşmak istemiyorum. Annemin filan benim için beğendiği kız tipleri bana çok itici geliyor. Onun benim için beğendiği kızlarla bırakın evlenmeyi yanyana oturmam
  Bu zamana kadar hiçbir sıkıntımı kimseye söyleyemedim. En yakın arkadaşıma bile. Hatta fake hesaplar açıp forumlarda bile sıkıntımı kimseyle paylaşmadım. Özellikle 2. sorudaki sıkıntım. Ama artık dayanamadım. İçime ata ata çok kötü oluyorum. Son 2 senede saçlarım baya bi seyreldi. Sorduğum sorular foruma aykırıysa çok özür dilerim. Hemen silinebilir.

 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: Evlilik ile İlgili Bazı Sorular ve Sorunlar


  Reklam


  Evlilik zamanı geldiğinde her şey düzelecek sabırlı ol ve iffetini koru

+ Yorum Gönder