+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaz Kılmak İstiyorum ama kılamıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. guness
  Üye
  Reklam

  Namaz Kılmak İstiyorum ama kılamıyorum

  Reklam

  Namaz Kılmak İstiyorum ama kılamıyorum Mumsema Selamınaleyküm arkadaşlar
  Ben yeni üye oldum . Bana yardımcı olun lütfen .

  Ben namaza başlamayı çok çok istiyorum . Ama ailemden uzakta okuyorum 4.sınıfım . 2.öğretimim okula akşam 5ten sonra gidiyorum . Bazı günler arkadaşlarımda kalıyorum. Uygun olmuyor namaz kılmak için .
  1 gün kılacağım 3 gün kılamayacağım kaygısıyla başlayamıyorum .
  Bana destek olun lütfen . Ne yapmalıyım

 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Namaz Kılmak İstiyorum ama kılamıyorum


  Reklam


  Namaz kılmak istiyorum ama kılamıyorum nedeni nedir?


  ve aleyküm selam kardeş
  Bu, imandaki sıkıntıdan kaynaklanmaktadır. Kendinizi imanda güçlü bir arkadaş ortamına sokun. Kitap okuyun, Kuran okuyun. Sohbet dinleyin. Duadan çok gayretinize güvenin. Allah yardımcınız olsun.

  kaynak. Nureddin yıldız hoca

 3. guness
  Üye
  Şu saatten sonra arkadaş ortamımı değiştirmem çok zor malesef .
  Allahın izniyle öğle vaktiyle başladım namazıma . İnşallah bırakmayacağım gayretli sabırlı olacağım

 4. sahabeyolunda
  Üye
  ve aleykumselam 4.sıfım demişsiniz yani ergenlik çağına girmediniz galiba.. namaza başlamanız çok güzel bir davranış elbette devam etmek önemlidir ve beş vakit kılmak gerekir sizde işallah başlayın ve Allahu zülcalelden yardım isteyin kolaylık kapılarını açıcaktır.
  bir diğer mevzu ise sabahı kılmadım öğleyide kılmim v.s demek hiç doğru değildir . Bir hoca efendi şöyle demişlerdi mevla ile arayı açmayalım sabahı kılmadın ise öğleyi kıl onuda kılmamazlık yapma çünkü 5m gerriye gitmissin aradaki mesafeyi 10 çıkarma nekadar itaat edersen okadar yakınlaşır nekadar isyan okadar uzaklaşırız onun için kılalım işllah mevladan yardım isteyelim ona layık kul olmaya bakalım ..

 5. hatalar
  Devamlı Üye
  biraz kılarım geri kılamam kaygısı şeytandandır hiç düşünme onu kılarım inşallah de ALLAH yardım eder sen yeter ki istekli ol. çoook güzel bir karar vermişssin. bak gör hayatını nasıl olumlu etkileyecek ALLAH'ın izni ile
  Bizlerede dua etmeyi unutma İNŞALLAH


 6. hakan_k
  Üye
  Nefsi zorlayıp inadına devam etmek gerekiyor galiba. Ben bu aralar öyle yapıyorum mesela. İşten çok mu yorgun ve hasta geldim. O zaman da yatsının farzı ile vitri kılıp yatıyorum. Hiç kılmamaktan iyidir diye düşünerek.

+ Yorum Gönder