+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dindarlık ve Nikahsız ilişkiler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. nuri
  Üye
  Reklam

  Dindarlık ve Nikahsız ilişkiler

  Reklam

  Dindarlık ve Nikahsız ilişkiler Mumsema selamünaleyküm arkadaşlar hoşlandığım ve onunda benden hoşlandığını düşündüğüm bi bayan var.Bayan arkadaş başı kapalı namazını kaçırmayan cemaatten ve oldukça erkeklere yaklaşımına dikkat ettiğini düşündüğüm bi ark.bu arkadaşla 6-7 aydır tanışıyoruz özellikle son zamanlarda ilişkimiz epey yakındı.Son 3-4 aydır ise aşırı yakındık kendi eliyle(pastanın ucuna parmağını daldırıp bana yedirmesi) kendi bardağında ki çay, su vs. biçok şeyi benimle paylaşması.Seni seviyorum seni özlüyorum şeklinde tel sohbetlerimiz oldu.ona açılmaya karar verdim hoşlandığımı söyledim ben seni arkadaş olarak görüyorum dedi.bende bu tavırlarını anlattım ona ancak o bütün yakın erkek arkadaşlarına bu şekilde davrandığını sevgisini bu şekilde gösterdiğini söyledi.Arkadaşın bu hareketlerinin dinen ne kadar doğru olduğunu merak ediyorum.

 2. dr.şeriati
  Üye

  Cevap: Yardımlarınızı bekliyorum acil


  Reklam


  Sen once kendi hareketlerinin dinen ne kadar dogru oldugunu sorgula kardes. Ne sen ne de arkadasin dogru yolda degilsiniz. Tevbe edip bundan sonra da hicbir kizla nikahsiz yakinlasmamali ve onlarla yanliz kalmamalisin.

 3. Şema
  el-âsa limen âsa
  Insan yanılır hata eder önemli olan tevbe etmek ve bir daha günaha donmemeye azm etmektir.

  Ikinizin dindarligi bu durumda tartışılır.
  Çünkü zinaya yaklaşmak günahtır ve çok yaklasmissiniz

 4. nuri
  Üye
  Haklısınız ama kafamın takıldığı konu böylesine bir insanın böyle davranışlar yapıp sonra ben ark olarak gördüm seni ve yakın hissettiğim arkadaşlarıma bu şekilde davranırım demesi ne yapmaya çalıştığı konusunda daha çok yardıma ihtiyacım var.Bunalımdayım bu yüzden.

+ Yorum Gönder