+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kızma birader ve solo test oynamak caiz mi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. zzzzz
  Emekli
  Reklam

  Kızma birader ve solo test oynamak caiz mi

  Reklam
 2. NuN
  Üye

  Solo test nedir? nasıl oynanır? caiz midir?


  Reklam


  Solo test nedir? nasıl oynanır? caiz midir?
  Solo Test, kendi kendine oynanır, 32 piyonu merkezdeki deliği boş bırakmak üzere tüm deliklere yerleştirin. Boş deliğin çevresindeki dört piyonun herhangi birinin hemen arkasındaki piyonu önündeki piyonun üzerinden atlayarak deliğe yerleştirin ve üzerinden atladığınız piyonu alın. Oyun süresince, önündeki piyonun üzerinden atlayarak hareket ettiğiniz herhangi bir piyonu, boş deliğe yerleştirirken üzerinden geçtiğiniz piyonu alınız. Oynamak istediğiniz piyonu ileri geri, sağa ve sola hareket ettirebilir ancak, çapraz hareket ettiremezsiniz. Bir piyonun, önündeki veya yanındaki piyon üzerinden atlatılacak ve hemen ardındaki boş deliğe yerleştirilecek durum yoksa oyun sona erer.

  Oyunun amacı, artık hiçbir piyon hareket edemeyecek yani birbirinin üzerinden atlayamayacak duruma geldiğinde en az sayıda piyonu yerde bırakmaktır. En iyi sonuç ise yerde sadece bir piyonun kalmasıdır.
  Buysa caizdir.

 3. NuN
  Üye
  Kızma birader nedir nasıl oynanır? oynamak caiz midir?
  Caizliği bimiyorum çünkü oynanış şeklini bilmiyorum


  Vikipedi, özgür ansiklopedi

  Kızma birader 2 ila 6 oyuncu ile oynanan bir masa oyunudur. Alman klasik masa oyunlarindan sayilan bu oyun bir Hint masa oyunu olan Pachisi ile benzerlikler gösterir.


  Bir Kızma Birader oyun kartonu

 4. zzzzz
  Emekli
  tsk ederim bi sey sorucam mesela satrancta falan 32tas var bunlar 32 farzla dalga amacli gibi seyler yaziyodu bunlar dogrumu?solo testte 32 tasla sonucta

 5. zzzzz
  Emekli
  ya bu son soruya cewap verebilrmisimiz

 6. Huzurlu
  Üye
  Bunların 32 farzla bir alakası olduğunu sanmıyorum ,oluşturulan kareler sistemi bunu gerektiriyor.

  Selametle

 7. Misafir
  Caiz degildir.butun boyle oyunlar tahrimen mekruhtur...kaynak .mecmaul enhur

+ Yorum Gönder
kızma birader oynamak günah mı,  kizma birader,  kızma birader