+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sigara içmemeye yemin eden ve dayanamayan ne yapmalıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. omer6158
  Üye
  Reklam

  Sigara içmemeye yemin eden ve dayanamayan ne yapmalıdır?

  Reklam

  Sigara içmemeye yemin eden ve dayanamayan ne yapmalıdır? Mumsema Selamün aleyküm abilerim ablalarım. yaşım daha 13 ama şu sigara denilen ''bağımlılık'' kavramı daha uygun olur heralde. ben arkadas ortamından pek olamsa da hep sigaraya özenmişimdir 12 yasındayken tekli alıp içiyodum arkadaslarla fln ama ayda 1 dal yani 1 ayda 1 dal falan. sonra 13 yaşıma girdim paket almaya basladım . 3 .paketimden sonra annem yakaladı dedi ki oglum ibda ha içmeyeceksin yemin et bende yemin ederim dedim yemin ettim yani yaklasık 3 ay önce 18 yasıma kadar icmicem diye 3 ay hiç içmedim ama dayanamıyorum simdi aldım apket bugun 20 sigara bugun yarın bitirecem sonra yine 1 ay içmiyecem yine 1 paket böyle çok az çok az içiyorum 1 paketcik sadece 2 ayda bir bunun şimdi kefareti nedir nolur cvevaplayın eskisi gibi her gün apket allmıyorum 1 ayda 1 paket nedir bu lutfen söleyin kefaret nedir ben şimdi günahkar mı oldum

 2. Zynß-i Huzuя
  Devamlı Üye

  Cevap: Sigara içmemeye yemin eden ve dayanamayan ne yapmalıdır?


  Reklam


  Ve aleykum selam kardesim.
  Daha bu yasta ne bagimliligi Allah aşkina !
  Vucudun sana emanet oncelikle bunu dusun.
  Bi senede bagimli olunmaz sen birakmak istesen cok rahat birakirsin.iradene sahip cik , sigara cogu alimlerce alkol gibi haram kabul ediliyor.

+ Yorum Gönder
sigara içmicem diye yemin etmek,  sigara içmicem yemin etmek