+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İçki ve esrarı ALLAH yarattı neden haram? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. jerusselam
  Devamlı Üye
  Reklam

  İçki ve esrarı ALLAH yarattı neden haram?

  Reklam

  İçki ve esrarı ALLAH yarattı neden haram? Mumsema biri var böyle söylüyor sizler cevap olarak ne söylersiniz?

 2. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun

  Cevap: Içki ve esrarı ALLAH yarattı neden haram?


  Reklam


  selamun aleykum
  ALLAH bir şeyi haram kıldıysa bunun neden haram oldugunu bilmemize dahi gerek yoktur.Zira ALLAH(c.c.) her şeyi hakkıyla bilendir.Bizlerin bu dünya hayatında gayemizin ALLAH a sadece kulluk oldugunu bilmemiz gerekir Zira yüce kitabımız kur an ı kerimde ALLAH(c.c.) yartılış gayemizi bizlere buyurmustur.İçkinin azıda çoguda haramdır.Zira peygamber efendimiz (s.a.v.) buyurdularki içki bütün kötülüklerin anasıdır.İçki vucuda zararlı,cevrene,ailene,bireylere,sosyal yaşama,aile ekonomisine v.b. daha çok zararlarını göz ardı etmmek lazım.içki hem insan saglınına zararlı hemde cebe zararlıdır yani israftır israf ise harmdır.içkide haramdır zaten helal diyen küfre girer.o vucut senn degil Sana emanet olarak verildi.Bizlerin tek görevi ALLAH ın kurallarına göre yaşamktır başka lüskümüz olmamalı ?ALLAH içkiyi haram kıldıgı halde sen kim oluyorsunda bu harmı işliyorsun! İçki hem aile huzurunu bozar. İÇki fitneye sebb olur.zinhar satılmamlı ve içilmemelidir.Müslüman içki satılan yere GİRMEMELi mecbur kaldıysada sol ayakla girip işini görüp hemen çıkmalıdır.İçki necistir.
  SELAMETLE

 3. Misafir
  hocam zaten biz dünyaya bi imtian için geldik. bu imtihanı nasıl yapılacak acaba? eğer ortalıkta bi kötülük olmasaydı iyi olanın değeri bilinirmiydi?. bi yerde çirkin olan olsaydı güzel olanın değeri bilinirmiydi? o arkadaşına şunu söyle evet esrarı da Allah c.c. yarattı fakat iyi olan şeyi yani içmemeyi göstermek için yarattı. çarşıda gezerken gördüğünüz güzel kızların yakışıklı erkeklerin nasıl güzel nasıl yakışıklı olduğunu nasıl ölçüp tartabiliyorsunuz. çünkü çirkin olanlar da olduğu için bu yolla da esprili bi dille anlatabilirsin diye düşünüyorum.

+ Yorum Gönder