+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İçki esrar gibi haram olan şeyleri içen biri sarhoşluğu geçtiğinde namaz kılabilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. jerusselam
  Devamlı Üye
  Reklam

  İçki esrar gibi haram olan şeyleri içen biri sarhoşluğu geçtiğinde namaz kılabilir mi?

  Reklam

  İçki esrar gibi haram olan şeyleri içen biri sarhoşluğu geçtiğinde namaz kılabilir mi? Mumsema içki esrar gibi haram olan şeyleri içen biri sarhoşluğu geçtiği vakit namaz kıla bilirmi?


  Sarhoşken namaz kılmak ise haramdır. Ancak sarhoşluk hali geçince namazlarını kılması gerekir.
 2. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun

  Cevap: Içki esrar gibi haram olan şeyleri içen biri sarhoşluğu geçtiği vakit namaz kıla bilirmi?


  Reklam


  şarhoşluk hali gectikten sonra namaz kılınması namazı batıl yapmaz.
  Ey iman edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar), fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz.” (Maide,5/90)
  Ey iman edenler! Siz sarhoş iken -ne söylediğinizi bilinceye kadar- cünüp iken de -yolcu olan müstesna- gusül edinceye kadar namaza yaklaşmayın. Eğer hasta olur veya bir yolculuk üzerinde bulunursanız, yahut sizden biriniz ayak yolundan gelirse, yahut kadınlara dokunup da (bu durumlarda) su bulamamışsanız o zaman temiz bir toprakla teyemmüm edin: Yüzlerinize ve ellerinize sürün. Şüphesiz Allah çok affedici ve bağışlayıcıdır. * nisa 43.ayet

+ Yorum Gönder
esrar icen namaz kılabilir mi,  esrar içenin namazı kabul olur mu,  uyuşturucu kullanan namaz kı,  uyusturucu alan kisi namaz kilabikirmi