+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Avret yerine dokunmak Abdesti bozar mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sehervakti
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: Avret yerine dokunmak Abdesti bozar mı?

  Reklam  Cevap: Avret yerine dokunmak Abdesti bozar mı? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Avret yerine dokunmak Abdesti bozar mı?
  Hocam 1.si vesveseliyim 2.si şuan dişim ağrımakta su gelince daha çok ağrıyacak 3.sü dudağımda kocaman şu beyaz yaralar var ya onlardan çıktı su deyince nasıl acıyor hocam Valla bunlar var şuan ama tekrar kıl derseniz zamanım var kılarım tabi neden namazım garanti olmasın ne yapayım bana birşey diyin lütfen kılayımmı kılmayayımmı?

 2. musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: Avret yerine dokunmak Abdesti bozar mı?


  Reklam


  ben senin vesveseli olduğunu bilseydim hiç bahsetmezdim cidden diğer mezheplerin görüşündenkılmana gerek yok

 3. sehervakti
  Devamlı Üye
  Kılsam aslında iyi olur hocam ama şuan vesveseyle savaş halindeyim namaz vesvesesi namazdan sonra içimi kemiriyor olmadı olmadı diye ama hocam artık hiç takmıyorum inşallah gülüp geçiyorum yanlıssa bile Allah kabul etsin diyorum ama abdesti halledemedim :) okulda öğle arası namaz için abdest alıyorum ben abdest alırken kaçtane adam benden sonra bitirip gidiyor ah ne yapıcam bu abdesti hocam :) Nmaz vesvesesini bitirdim sayılır :) ama abdest :) ?

 4. artery
  Üye
  sadece şunu bil yeter kurban.

  ''Sen bunu tekrardan kılmazsan ve allah ilk kıldığını kabul etmezse cehennemde kılacaksın.. Ateşlerin içinde..''

 5. sehervakti
  Devamlı Üye
  o zaman her namazı 2 kere 5 kere kılalım ya ben hanefiyim şafiye uymak zorundamıyım kardeşim Allah kabul etmezse ne demek Hepimiz kılıyoruz Allah kabul etsin diyoruz anlamadım gitti seni ya.Malt kardeş seni ne diyosun bu kardeşimizin dediğine?

 6. musab
  Hadis Öğrencisi
  ben demiyorum kural bu.herkes kendi mezhebiyle meshuldür.

 7. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  bununla ilgili bazı meseleler var mezhep görüşleri arasında ama hadisi şerifte buyrulduki
  "Her kim tenasül uzvuna veya fercine dokunsa, abdest alsın.'' (Nesai, Gusl 30) . Hadisteki "ferc" kelimesi hem erkeğin hem de kadının cinsel organıdır.

 8. sehervakti
  Devamlı Üye
  La havle ya namaz geçti ben kılmadım ne yapayım ben herbiriniz farklı birşey diyorsnuz yuvarrlak cevaplar vermeyin benim mesebim hanefi ve bununla yargılancam Allah beni bununla hesaba çekecek öyle deyilmi öyle bitmiştir o zaman .Vesveselerimi canlandırdınız bak yine yav

 9. Esma
  Üye
  Abdesti önce pantolonla alıyorum , aldıktan sonra namaz elbisemi giyiyorum.. Giydikten sonra pantolonumu çıkarmak istedim ve baş parmaklarım arkaya dokundu . Abdestim bozuldu mu ?
  Abdest almak istedim ama önce 3 defa abdest almıştım ..
  Bozulur diye okumuştum hadiste , ama dokunurken hatırladım öyle Bi şey , dedim namazımı kılayım bakacam , kıldıktan sonra gördüm internetde ki bozmuyor.. Peki benim okuduğum ?

 10. Esma
  Üye
  cevap verin lutfen ..

 11. #UguR
  mumsema ressamı
  Hanefi mezhebi ulemasının abdesti bozan şeyler arasında bunu zikretmediğini söyleyebiliriz. Böyle bir fetva da vardır. Ancak şehevi bir dokunma olmadıkça abdest bozulmaz.
  (NUREDDİN YILDIZ)
  KAYNAKÇA

 12. Esma
  Üye

  Reklam


  tenasül organ sadece ön mu yoksa arka avret yeride sayılıyor ?

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
avret yerine dokunmak abdesti bozar mı,  avret mahalline bakmak abdesti bozar mı,  avret yerine dokunmak abdest,  avret yerine değmek abdesti bozar mı,  avret yerine dokunmak abdest hanefi,  avetiyi yerine dokunmak abdesti bozar mı