+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaza başlamak istiyorum fakat başlayamıyorum. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Huzurİslamda
  Üye
  Reklam

  Namaza başlamak istiyorum fakat başlayamıyorum.

  Reklam

  Namaza başlamak istiyorum fakat başlayamıyorum. Mumsema arkadaşlar 19 yaşımdayım üniversite okuyorum hemşirelik 1.sınıf erkeğim. küçüklüğümde(16-17 ye kadar) allaha yüzde yüz iman içindeydim . birgün hata edip başka forumlarda ateistlerle tartışmalara girdim ve imanımda zedelenmeler yaşadım. Haşa allahın varlığından şüphe eder oldum ve kendimden tiksindim. sonra o tartışmaları o insanları bıraktım. internet üzerinden sureleri, ayetleri dinledim ağlayacak duruma geldim kendimi zor topladım. allahıma şükürler olsunki şuan iman içindeyim yani iman derken (5 vakit namaz kılmıyorum ibadetleri tam yerine getirmiyorum fakat allaha, peygamberlerime, kısaca imanın her şartına inanıyorum allahım bozmasın). işte benim vahim durumum bu şekilde. demem o ki artık iyi bir kul olma zamanım geldi. son iki haftadır cumaya gidiyorum. namaza başlamak istiyorum fakat başlayamıyorum içime garip duygular geliyor utançla karışık birçok anlamsız duygu. bu durumu nasıl aşıp namaza kavuşabilirim. artık namaz kılmalıyım yardım edin yüzüme nur gelsin istiyorum.
  yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. bu sorularıma cevap arayabilmem için bu siteyi oluşturmuş ve kalkınmasında rol oynamış herkese birer fatiha okuyorumamin


 2. merhaba
  Devamlı Üye

  Cevap: Namaza başlamak istiyorum fakat başlayamıyorum.


  Reklam


  İmanını salih amelle beslemelisin.
  Ibadet olmazsa iman zamanla zayıflar.
  Unutma Günah nefsin gıdasi, zikir ve ibadet ruhun gıdasıdır.

 3. Misafir
  Allah razı olsun. salih amel konusunda çok haklısın neyse artık kararlıyım başlayacağım namaz kılmaya inşallah.

+ Yorum Gönder