+ Yorum Gönder
6. Sayfa BirinciBirinci ... 3567 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Geçmiş kaza namazı nasıl hesaplanır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Geçmiş kaza namazı nasıl hesaplanır?

  Reklam  Cevap: Geçmiş kaza namazı nasıl hesaplanır? altıncı sayfa yazısı mumsema.com Cevap: Geçmiş kaza namazı nasıl hesaplanır?
  1 - namaz kazası biten bir kişinin kazaya devam etmesi doğrumudur

  2 - 22.09.1985 doğumluyum ve namaza 1 aydır başladım fakat geçmişte kilamadigimiz namazların kaza'sini nasıl hesaplamam lazim

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Geçmiş kaza namazı nasıl hesaplanır?


  Reklam


  1- Kaza namazlarının bittiğinden emin olan kişi artık kaza namazı kılamaz.

  2- Ergenliğe girdiğin yaşı ilk önce belirlemen gerekir daha sonra namaza başladığın zamana kadar olan namazların günlerini belirleyerek kaza edersin.

 3. Misafir
  Selamun aleykum. Bir hatırlatma yapmak istedim bi iznillah...; unutmamak gerekir ki ; uzun yıllar kaza borcu olan kardeşlerim, her 4 yılda bir ( artık yıl dediğimiz olay ) yıl bir gün fazladır. Bu günü kaza hesaplamasında unutmayınız. Örneğin 10 yıllık kazası olan bir kardeşimiz tedbir olarak ilk yılın artık yıl olma ihtimaline karşın ( 1. 5. Ve 9. Yıl ) 3 gün fazla hesaplamalıdır... Ayrıca eğer vakti müsait olan kardeşler her fırsat bulduklarında, her vakit namazını , normal farzının haricinde kaç kez fazla kaza yaparlarsa o kadar çabuk biter. Mesela her vakit farzından hariç 3 er kez kaza yapılırsa 10 yıllık bir kaza 3 yıl 4 ay gibi bir sürede biter inşeAllah. Selam ve saygılar.

 4. Misafir
  20 eylül 1999 dogumluyum 2 gundur namaza basladım 12 yasında ergenlikge girdim namaz borcum ne kadar?

 5. arifselim
  Yönetici
  Bu durumda 17 yaşında oluyorsun ve 12 yaşını da sayarsak 6 senelik kaza borcun var demektir. Eğer bayan isen her ayın içerisinden kaç gün adet oluyorsan bu sayıyı düşmen gerekir.

 6. Misafir
  Selamün aleyküm hocam ben 04 06 1992 doğumluyum 24 yaşındayım ve namaza başlayalı 3 gün oldu ara ara kılıp bırakıyodum ama Allahımın izniyle inşallah birdaha bırakmıycam benim ne kadar kaza borcum var yardımcı olursanız sevinirim Allah şimdiden razı olsun sizden

 7. emre
  Devamlı Üye
  Buluğ çağına girdiğin günden itibaren hesaplayacaksın. Kıldığın günleride biliyorsan çıkarırsın. Erkekmi kadınmıonuda yazmamışsın. Kadın isen adet günlerinide çıkarman gerekir.

 8. Misafir
  1967 doğumlu bir bayan için soruyorum namaz borçları var hesaplarmısınız ayrı ayrı vakitleri ile rica ederim ergenlik dönemine13yaşında girmiş

 9. emre
  Devamlı Üye
  Adet günü kaç gün ise her aydan o kadar gün çıkar. Örneğin adet günü 7 ise her ayı 23 gün olarak bazen 24 gün olarak hesapla.

 10. Misafir
  1ocak 1978 dogumluyum. Bugüne kadar düzenli namaz kilamadim.ne kadar bocum olabilir.buarada bayanim.cevaplarsiniz sevinirim.

 11. Sabır
  Devamlı Üye
  Namaz ergenliğe girdikten sonra başlar. Kaç yaşında ergenliğe adım attıysan o günden sonra hesaplanmaya başlamak gerekir. Ayrıca adet günlerin kaç gün oluyor bu sayıyı da bundan çıkarmak lazım. Hesabı bu şekilde yapman gerekir.

 12. Misafir

  Reklam


  Arkadaslar gunde 30 rekat sadece sabah namazini kazasini kilsak 12 gunde 1 yillik borcumuzu odemis oluruz allahin izniyle diger rekatlarida boyle kaza yapip hesaplayabilirsiniz

+ Yorum Gönder
6. Sayfa BirinciBirinci ... 3567 SonuncuSonuncu
kaza namazı hesaplama,  kaza namazı nasıl hesaplanır,  namaz borcu hesaplama,  kaza namazları nasıl hesaplanır,  kaza namazı hesapla,  kaza namazi hesaplama,  namaz borcu hesapla