+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yurtdışından daha uyguna telefon getirtmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hatalar
  Devamlı Üye
  Reklam

  Yurtdışından daha uyguna telefon getirtmek

  Reklam

  Yurtdışından daha uyguna telefon getirtmek Mumsema burda çok pahallı olan telefonlar yurtdışından suriyeden mi ıraktan mı nerden gelior bilmiorum 400 600 tl ye geliyor bunlardan almam da dinen bir sakınca olur mu ?

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Yurtdışından daha uyguna telefon getirtmek


  Reklam


  Sakıncası yok ama kapanır dikkat et.
  Devlet kaçak gelen ve Pasaporta işlenmeyen telefonları tespit edip kapatıyor bilgin olsun.

 3. hatalar
  Devamlı Üye
  onu nerden anlayablirim ?

 4. Hoca
  erimeye devam...
  İşi ehline sor biz bilemeyiz

 5. musab
  Hadis Öğrencisi
  kaçak telefon getirtmek caizmiki?

 6. Hoca
  erimeye devam...
  Kaçakçılık sorulmadı malt kardeş

  KAÇAKÇILIK YAPMAK VE KAÇAK MALI SATIN ALMAK CAIZ MIDIR?

  Kaçakçılık yapmak yani dış memleketlere kaçak eşya götürüp getirmek, birkaç yönden sakıncalıdır.

  1- Kaçakçılıkla uğraşan kimsenin işini yürütebilmesi için ilgilerle rüşvet vermeye mecbur kalacağına hiç şüphe yoktur. Rüşvet ise haramdır. Veren de mel'un, alan da mel'undur.

  2- Kaçaklıkla uğraşan kimsenin mal ve canı tehlikededir. 1950'lerden evvel ve sonra doğu ve güneydoğu hudut illerinde onbinlerce vatandaş kaçakçılık uğrunda büyük servetlerini verdikleri gibi, Suriye, Irak ve İran hudutlarında canlarını da verdiler. Nice cenazeler de mayın tarlalarında havaya uçtu. Servetlerin heder olmaması için kumarı yasaklayan din, elbette daha beter olan kaçakçılığı da yasaklayacaktır.

  3- Kaçakçılık müslümanlara büyük zarar veriyor, malını, parasını taşraya sevk ettiriyor. Binaenaleyh, kaçakçılık yapmak caiz olmadığı gibi kaçak malı satın almak da doğru değildir. Ancak satış batıldır da denilmez.

 7. qwert12380
  Devamlı Üye
  O telefonların replika yani kopya olma ihtimalleri yüksek. Telefon alcaksan sana tavsiyem general mobile discovery alman. Fiyatı 600-650 TL. Yurtdışından getirmekle de uğraşmazsın. Ayrıca yurtdışından alacağın telefonun garantisi de olmaz. Elinde patlayabilir. Discovery'nin ekran boyutu 4.7inc ve performans olarak s3 den hızlı. Böylelikle günah mı değil mi diye kafanda soru işaretleri de kalmaz.

 8. musab
  Hadis Öğrencisi
  Devlet kaçak gelen ve Pasaporta işlenmeyen telefonları tespit edip kapatıyor bilgin olsun. böyle demişsiniz.ben anladımki kaçak olabilir ama kapanıyor telefonlar haberin olsun anladım.bence kendinizi eksik ifade ettiniz

 9. Hoca
  erimeye devam...
  Kardeşim benim
  Hacda hem kendilerine hem çocuklarına/akrabaların telefon alan hatta satmak için getiren bir sürü hacı vardı.
  bu caizdir devlet de izin veriyor/bir sınırlama söz konusu değil.

 10. musab
  Hadis Öğrencisi
  kaçak denince akla gelen devlete belli bir miktar vergi gibi para ödemesi gerekirken onu ödemeden ülkeye girdirmesi değilmi.ülkenin izin vermesi mevzu bahis değil.benim dediğim devlet aslında izin vermiyor ama adam bir şekilde ülkeye sokuyor ve karla satıyor.yani devlet izin verdiği yerde zaten sıkıntı yok

 11. Misafir
  konuyu hortlatmak gibi olacak ama şunu sormak istedim. Yurtdışından alacağım telefon orjinal telefon. Bu yüzden malı üreten firmanın hakkına girmiş olunmuyor. Ancak yasal olarak telefon getirilmesi yasak. Yasalara karşı gelinmiş olunacak. Vergi ödeyerek telefonu alma şansı da yok çünkü bu işlem tamamen yasak. Vergisini ödeyerek yurtdışından alma şansı olmadığı için vergi kaçırmış olunmaz herhalde.

  Neyse benim gördüğüm kadarıyla yasalara karşı gelmekten başka aykırı bir durum söz konusu değil gibi. Yasalara karşı gelmiş olmamak için de sipariş vermeyeceğim ancak yine de aklıma takılıyor acaba caiz midir diye. şeytan dürtüyor herhalde.

 12. halilcan
  Devamlı Üye

  Reklam


  belli sayıda ürün getirmeniz yasaldır, pasaporta işleticeksiniz ve zaten belli bir sınırı var.

+ Yorum Gönder