+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İçimden çok kötü düşünceler geçiyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. eren52
  Üye
  Reklam

  İçimden çok kötü düşünceler geçiyor

  Reklam

  İçimden çok kötü düşünceler geçiyor Mumsema haşa bazen içimden iman kurallarına yakırı şeyler geçiyor durduk yere aklıma geliyor...bende çoooookk raahtsız oluyorum eksidende böel bi duru myaşamıştım geçti ama yine başladı...yardım edin bi tavsye verin....yazmaya haya ediyorum ama içimden çok kötü düşünceler geçiyor imanla ilgili yardım edin?ben asla içimden geçeni dille sölemedim o düşüncelerede inanmadı mve yanlış odluklarını biliyorum ama sürekli aklıma geliyolar yardım lütfnn

 2. Snowdrop
  Elhamdülillah

  Cevap: içimden çok kötü düşünceler geçiyor


  Reklam


  bu şeytanin insanin kulagina fisildadigi vesvesedir.şeytan vesvese vermekle kendi gorevini yapiyor.bizim gorevimiz de ona kulak vermemek.! Peygamber efendimiz, (Şeytan vesvese verir. Allah’ın ismi zikredilince, söylenince kaçar. Söylenmezse, vesveselerine devam eder) buyuruyor.

  Vesvese ilimle, dua ve zikirle azalıp yok olur. Bunun için, bilhassa günaha meyledildiği zaman, hemen Allahü teâlâyı anmalı, istiğfar, salevat ve dua okuyarak şeytanı uzaklaştırmaya çalışmalı.

  Ayrıca, bir meşguliyet bulmalı, boş oturmamalı. Boş oturanları Allahü teâlâ sevmez. Bir kimse boş oturursa ona şeytan musallat olur. Çalışmayıp boş gezenler zengin olsalar bile, bunların arkadaşları şeytan, kalbleri de şeytanın konağı olur. Çalışmak ibadettir. Çalışan Allah’ın dostudur. Onun dostu olmak, rızasını kazanmak için boş durmamalı.
  Şeytan müminin kalbine giremez. Ancak pencereden vesvese verir. Mümin, kalbinden ruh âlemine pencere açılmış bir kimsedir. İnanmak ve istifade etmek için feyz penceresi açılır. Kâfirin ruh âlemine açılan penceresi kapalıdır.Fatır suresi 6. âyet-i kerimesinde mealen, (Elbette şeytan size düşmandır. Onu düşman edinin!) buyuruluyor.vesvese omru ziyan etmeye sebep olur ruhi bunalimlara yol açar.
  o sozler dille soylenmeyeceyine ve kalble onaylatmadiginiz surece size gunah kazandirmaz.vesvese gelince Allahu Ekber deyin besmele getirin(euzu billehi mineşşeytanir-Racim.Bismillahir-rahmanir-rahim) gecer insaAllah.

 3. eren52
  Üye
  çok saol kardeşim

+ Yorum Gönder